Obrovská poklona z českých klzísk: Slovenský reprezentant najlepším obrancom ligy!

Martin Gernát
Martin Gernát

BRATISLAVA - Bývalý tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger ho v minulosti označil za geniálneho hráča. Obranca Martin Gernát vždy vynikal kreativitou a dobrým pohybom po ľade, ale dlho nedokázal naplno využiť svoj potenciál. Prešovský rodák sa od roku 2018 udomácnil v Třinci a zdá sa, že v kádri "oceliarov" našiel hernú pohodu. V sezóne 2019/20 si vytvoril kariérne bodové maximum a portál Hokej.cz ho vyhlásil za najlepšieho beka v českej najvyššej hokejovej súťaži.

Dvadsaťšesťročný zadák odohral 50 zápasov, v ktorých nazbieral 34 bodov za 6 gólov a 28 asistencií. V tabuľke produktivity obrancov mu v českej extralige patrila tretia priečka za Kanaďanom Bradym Austinom z Kladna a Čechom Ladislavom Šmídom z Liberca. Účastník MS v roku 2017 však zaujal v špeciálnych štatistikách.

"Pri hre piatich proti piatim zbieral v prepočte na 60 minút až 1,83 bodu, v čom bol medzi obrancami najlepší v celej lige. Jeho ofenzívne schopnosti dokazuje takisto najväčší podiel na strelách tímu, keď za 60 minút vystrelil alebo sám prihral na 17,8 striel, čo bol opäť najlepší výkon. Jeho ofenzíva kvalita sa premieta aj v počte strelených gólov Třinca pri hre piatich proti piatim. "Oceliari" dosiahli s Gernátom na ľade priemerne 3,5 gólu za 60 minút," píše Hokej.cz.

Gernát bol v sezóne 2019/20 najvyťažovanejším obrancom Třinca. V priemere odohral 20 minút a 18 sekúnd za zápas. Tréner Václav Varaďa ho navyše využíval aj na presilové hry, kde v priemere na jedno stretnutie strávil dve a pol minúty na zápas. Slovenský reprezentant v boji o prvenstvo v poradí špecializovaného portálu Hokej.cz zdolal dvoch skúsených českých obrancov - Ladislava Šmida a Martina Ševca.


Tagy: Martin Gernát HC Oceláři Třinec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hcocelari.cz

DISKUSIA