Finále Ligy majstrov aj Európskej ligy oficiálne odložené: UEFA hľadá nové termíny

Žreb Ligy majstrovŽreb Ligy majstrov Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

NYON - Európska futbalová únia (UEFA) odložila pre pandémiu koronavírusu finále Ligy majstrov i Európskej ligy. Obe súťaže mali vyvrcholiť v máji. Nový termín zatiaľ UEFA neoznámila, informovala agentúra AP.

UEFA prijala v pondelok formálne rozhodnutie o presunutí finálových duelov, keďže pre koronavírus nebude možné odohrať ich v pôvodných termínoch. Rozhodnutie sa týka aj finále Ligy majstrov žien.
"Rozhodnutie o náhradných termínoch zatiaľ nepadlo. Pracovná skupina, ktorá vznikla minulý týždeň po konferenčnom hovore zainteresovaných strán, bude analyzovať všetky možnosti," informovala UEFA.

V LM a EL existuje možnosť, že víťazi vzídu z Final Four turnaja štyroch semifinalistov. Finále LM bolo naplánované na 30. mája v Istanbule. Na tom istom mieste by krátko predtým odohrali semifinále iba na jeden duel. Rovnaký model je v hre aj pre EL. Jej finále sa malo hrať 27. mája v Gdansku. Finále Ligy majszrov žien bolo pôvodne vo Viedni plánované na 24. mája.

Pre pandémiu už UEFA odložila osemfinálové a následne štvrťfinálové stretnutia LM aj EL. V LM zatiaľ odohrali štyri odvety osemfinále, z ktorých postúpili Atalanta Bergamo, RB Lipsko, Atletico Madrid a Paríž St. Germain. Súboje Juventus Turín - Olympique Lyon (prvý zápas: 0:1), Manchester City - Real Madrid (2:1), Bayern Mníchov - Chelsea Londýn (3:0) a FC Barcelona - SSC Neapol (1:1) odložili. V EL odohrali šesť prvých súbojov osemfinále, zápasy FC Sevilla - AS Rím a Inter Miláno - Getafe odložili.

Viac o téme: Európska liga Finále Liga majstrov Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Daniel Cole
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články