VIDEO Vlhová rozvíja svoj ďalší talent: Tréner Magoni ju inšpiroval k netradičnej forme tréningu!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová má za sebou mimoriadne úspešnú sezónu, ktorej dôkazom sú dva malé krištáľové glóbusy za prvenstvá v hodnoteniach slalomu a paralelných disciplín Svetového pohára. Veľký podiel na tom má aj jej taliansky tréner Livio Magoni, ktorý 24-ročnú Liptáčku inšpiroval aj k pomerne netradičnému typu tréningu. Na lyžiarskych svahoch pomáha Vlhovej aj hranie na bicie.

"Livio mi povedal, že by som mohla skúsiť hrať na bicie kvôli koordinácii a zmenám rytmu. Skúsila som to a keď som vo Vipitene v Taliansku, tak sem-tam idem hrať. Som začiatočník, ale veľmi ma to chytilo a baví. Pre mňa je to veľmi dobrý tréning. Človek vie udržať rytmus 20 sekúnd, ale keď ho mám udržať dve minúty a do toho mi Livio dáva iný rytmus a mení ho, tak je to dobrý tréning na koncentráciu a všetko ostatné," povedala Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Vlhová vo štvrtok potvrdila, že s talianskym trénerom pokračuje v spolupráci do ZOH 2022. Ten ju prevzal v máji 2016 po vtedajšom trénerovi Ivanovi Iľanovskom. Pod Magoniho vedením dosiahla Vlhová trinásť víťazstiev a 31 pódiových umiestnení vo Svetovom pohári. Navyše, z vlaňajších MS vo švédskom Aare si odniesla kompletnú medailovú zbierku - zlato z obrovského slalomu, striebro z alpskej kombinácie a bronz zo slalomu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What’s the next level?

Príspevok, ktorý zdieľa Petra Vlhova (@petravlhova13),

Viac o téme: Petra Vlhová Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann, Instagram - Petra Vlhová; VIDEO: RTVS
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články