Expresné rozhodnutie prekvapilo aj prezidenta Siekela: Zrejme boli zo sveta veľké tlaky

Anton Siekel
Anton Siekel

BRATISLAVA - Prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel uvítal rýchle rozhodnutie o novom termíne olympijských hier v Tokiu. Pre pandémiu koronavírusu o rok odložené hry sa podľa pondelňajšieho verdiktu MOV a organizátorov uskutočnia od 23. júla do 8. augusta 2021.

"Prijal som informáciu o novom termíne olympijských hier s radosťou. Je to dobrá správa v ťažkých časoch. Prináša do týchto neistých dôb niečo, čo sme potrebovali vedieť. Máme teraz možnosť rokovať s našimi partnermi o zabezpečení logistiky, športovci sa už môžu pripravovať. Hlavne dúfam, že v čase, keď sa na budúci rok hry uskutočnia, bude situácia s koronavírusom vyriešená na celom svete a budeme sa môcť sústrediť na to, čo máme radi, teda na šport," povedal Siekel v reakcii pre TASR.

Siekel nečakal, že nový termín bude známy tak skoro. "Prekvapilo ma, že rozhodnutie bolo prijaté tak rýchlo. Veď ešte minulý týždeň MOV deklaroval, že nový termín by mal byť známy v časovom horizonte troch až štyroch týždňov. Keď došlo k takémuto urýchleniu celého procesu, zrejme boli zo sveta veľké tlaky na stanovenie termínu najmä zo strany medzinárodných športových federácií a televíznych spoločností, ktoré zakúpili vysielacie práva. Všetci potrebovali istotu, aby sa podľa nového termínu mohli zariadiť," dodal prezident SOŠV pre portál olympic.sk.


Tagy: Anton Siekel

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Alexandra Čunderlíková

DISKUSIA