Kouč Vlhovej prežíva hrozné chvíle: Nemôžem tomu uveriť! Prišiel som o niekoľko blízkych

Tréner Petry Vlhovej Livio Magoni
Tréner Petry Vlhovej Livio Magoni

BRATISLAVA - Talian Livio Magoni je od roku 2016 trénerom slovenskej fenomenálnej lyžiarky Petry Vlhovej, s ktorou tento rok dosiahol výnimočné úspechy, čoho výsledkom boli aj dva malé glóbusy za prvenstvo vo Svetovom pohári v disciplínach slalom a paralelný slalom. Významný odborník na lyžovanie sa netajil tým, že v tejto sezóne dostal niekoľko zaujímavých ponúk na spoluprácu, nakoniec sa však s Petrou Vlhovou dohodli na predĺžení tej pôvodnej do roku 2021.

Magoni však momentálne viac ako lyžovanie sleduje hlavne situáciu ohľadom koronavírusu a jeho dopadu na rodnú krajinu. Vlhovej tréner sa narodil v meste Selvina v provincii Bergamo, kde žije jeho rodina. "Situácia je stále zlá a pre všetkých nebezpečná. Problém začíname mať okrem starších ľudí aj s mladými v rozmedzí dvadsať až tridsať rokov. Neviem vôbec, čo s nami bude, pretože aj ekonomické plánovanie je veľmi ťažké. Pre bežných ľudí už predstavuje problém aj ísť nakúpiť potraviny," uviedol pre denník Šport.

"Zomiera tam veľa ľudí. Prišiel som už o niekoľko priateľov. Občas nemôžem veriť tomu, čo počujem. Keď volám so svojou mamou, chcem ísť za ňou a súrodencami, no odhovárajú ma, že musím zostať vo Vipitene, pretože u nich je to veľmi nebezpečné. Nemôžeme sa pohybovať po krajine. Mám informácie len od nich. Hovoria mi, kto zomrel alebo kto sa nakazil," opisoval Magoni nepríjemnú a stále nebezpečnú situáciu. Na Apeninskom polostrove je nakazených už viac ako 124-tisíc ľudí a zákerný vírus si v tejto krajine vyžiadal viac ako 15-tisíc životov.

Úspešný tréner sa rozhodol tráviť čas so svojou rodinou v severne položenom Vipitene, ktoré je vzdialené od Bergama viac ako 300 kilometrov. "Zostávam doma so synom Eliasom, čo ma teší. Užívam si čas strávený s ním. Celé dni sa len hráme. Občas vyjdeme do záhrady, kde si zahráme futbal alebo nejaké iné hry," dodal.


Tagy: Petra Vlhová FIS Livio Magoni

Zdroj:
športky, denník šport
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA