Tomáš Tatar o novej zmluve a sezóne NHL: Základná časť alebo play-off? Je to vo hviezdach

Tomáš Tatar oslavuje gól spoločne s tímovým kapitánomTomáš Tatar oslavuje gól spoločne s tímovým kapitánom Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa už úplne zotavil zo zranenia ramena, ktoré utrpel ešte pred prerušením NHL pre pandémiu nového koronavírusu. Nútenú pauzu v profilige trávi doma na Slovensku a v rozhovore pre zámorské médiá vyhlásil, že podpis novej zmluvy s Montrealom Canadiens nepovažuje momentálne za prioritu.

"Na prvom mieste je teraz zdravie a bezpečnosť všetkých fanúšikov, zamestnancov klubov a hráčov. Kým sa všetko nevyrieši a nedostaneme zelenú, aby sme pokračovali, tak to skrátka musíme rešpektovať," povedal 29-ročný Tatar na margo rokovaní o novom kontrakte s kanadským zamestnávateľom. Súčasná zmluva mu vyprší na konci budúcej sezóny a môže sa tak stať nechráneným voľným hráčom.

Slovenský krídelník zažíva svoju individuálne najlepšiu sezónu, prvýkrát v profiligovej kariére pokoril 60-bodovú hranicu. V 68 dueloch nazbieral 61 bodov za 22 gólov a 39 asistencií, čo ho radí jasne na líderskú pozíciu v tíme. Začiatkom marca sa zranil, keď nedohral víťazný zápas na ľade New Yorku Islanders (6:2). Do prerušenia súťaže 12. marca sa už potom na ľade neobjavil. "Nebolo to nič vážne, mal som sa vrátiť prakticky v čase, keď ligu zastavili. Teraz som už úplne v poriadku a ak by sezóna pokračovala zajtra, mohol by som hrať," vysvetlil Tatar.

Tomáš Tatar Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP

Slovenský útočník má momentálne v štatistikách o tri body viac ako v minulom ročníku, hoci odohral o 12 duelov menej. Viac ako na osobných štatistikách mu ale záleží na postupe Montrealu do play-off. "Prioritou je tímový úspech, každý z nás chce vidieť Canadiens v bojoch o Stanley Cup," vyhlásil. Canadiens aktuálne strácajú desať bodov na Toronto, ktoré je na tretej priečke Atlantickej divízie. Rovnaké manko v boji o play-off vo Východnej konferencii majú aj na Carolinu a Columbus.

Tatar po vypuknutí pandémie zostal istý čas v Montreale, ale keď začali vo svete rušiť lety, rozhodol sa pre návrat na Slovensko. V rámci platných nariadení sa snaží pripravovať inidviduálne. "Všetci hráči chcú zostať vo forme. Nestanovil som si osobne žiadny dátum, kedy by sa mala skončiť základná časť alebo začať play-off, zatiaľ je to vo hviezdach. Podstatné je, aby sme v tom momente boli v dobrej forme. Hlavné ale teraz je zostať v bezpečí a od toho sa to všetko odvíja," uviedol Tatar podľa oficiálnej stránky NHL v konferenčnom hovore s médiami.

Vedenie NHL v utorok odporučilo hokejistom, trénerom a personálu izoláciu až do 30. apríla. Súťaž prerušili 12. marca. Podľa pôvodného harmonogramu sa mala 4. apríla skončiť základná časť. V hre je aj možnosť dohrať ročník v auguste alebo septembri.

Viac o téme: Tomáš Tatar Montreal Canadiens
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články