Ak by hrali dnes, boli by z nich tie najväčšie hviezdy NHL: Rebríček hokejistov ovládli Slováci

Žigmund Pálffy
Žigmund Pálffy

BRATISLAVA - Slovensko v minulosti zažívalo krásne hokejové časy. V zámorí malo viacero talentovaných hráčov, ktorí boli schopní pravidelne bodovať, vyhrávať a baviť ľudí hokejovým umom. Hokej sa však mení. Každá éra je niečím špecifická. Moderný hokej sa s tým z minulého desaťročia (či ešte neskôr) nedá porovnať. Padá podstatne viac gólov, hra sa zrýchlila a šikovnosť prevyšuje robustnosť. Hráči, ktorí by dnes žiarili, to vtedy mali podstatne ťažšie.

Portál thescore.com sa pozrel na desiatku hráčov, ktorým by sa v modernom hokeji darilo podstatne viac. Hneď na prvých priečkach vidieť dvoch Slovákov. Ako prvého portál spomenul Žigmunda Pálffyho. Extrémne talentovaný hráč, ktorý mal smolu na zranenia, zanechal v NHL veľkú stopu. Škoda len, že si nezahral vo vtedy silných tímoch. Väčšinu zámorskej kariéry obliekal dresy LA Kings a NY Islanders. Zahral si však aj v Pittsburghu (42 zápasov, 42 bodov), kde na neho dodnes spomína kapitán Sidney Crosby: "Ziggy bol neuveriteľný. S brankármi sa doslova pohrával. Sklepol si akýkoľvek puk. Akúkoľvek prihrávku ste mu dali, hocikam, vždy bol skvelý. Na to aký bol dobrý, bol veľmi podceňovaný."

Pálffy žiaril aj vo svojej ére, veď pravidelne dokázal mať priemer aj viac ako bod na zápas, čo sa darí iba skutočným hviezdam. Svoje kvality potvrdzoval aj v play-off. V 24 stretnutiach získal 19 bodov. Nie je to však jediný Slovák, ktorému by sa mu v modernom hokeji darilo ešte viac. Hneď za ním sa nachádza šikovný Pavol Demitra. Na konte mal až 768 bodov v 847 zápasoch. V počte bodov ide o piateho najlepšieho slovenského hráča v NHL. Lepšie na tom sú už iba Gáborík, Bondra, Hossa a Šťastný. Demitra vynikal vysokým hokejovým IQ a šikovnosťou, vďaka ktorým by bol v dnešnej dobe ešte nebezpečnejší. 

Kompletný rebríček hráčov podľa thescore.com:

1. Žigmund Pálffy
2. Pavol Demitra
3. Markus Näslund
4. Alex Kovaľov
5. Patrik Eliáš
6. Sergej Samsonov
7. Steve Sullivan
8. Sandis Ozolinš
9. Bryan Berard
10. Oleg Tverdovski


Tagy: Žigmund Pálffy Sidney Crosby Pavol Demitra Pittsburgh Penguins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj

DISKUSIA