Kloppova družina dosnívala sen o obhajobe: Odveta s Atléticom by mala byť vyšetrená

Jürgen Klopp
Jürgen Klopp

LONDÝN - Starosta Liverpoolu Steve Rotheram má kvôli koronavírusu v úmysle vyšetriť odvetu osemfinále Ligy majstrov medzi futbalistami Liverpoolu a Atlética Madrid. Chce zistiť, či stretnutie prispelo k rozšíreniu infekcie COVID-19 v meste. Rotheram o tom informoval v rozhovore pre BBC.

"V Španielsku bol síce zákaz zhromažďovania, ale tri tisícky fanúšikov Atlética Madrid pricestovali a mohli tu rozšíriť koronavírus," uviedol Rotheram a dodal, že úrady po zápase zaznamenali nárast nákazy. "Preto je potrebné vyšetriť, či chorobu rozšírili fanúšikovia Atlética. Vláda by v takom prípade mala prevziať zodpovednosť za to, že skôr nezavrela hranice," pridal.

Odveta osemfinále sa v Liverpoole hrala 11. marca a domáci celok prehral 2:3 po predĺžení. Po úvodnej porážke 0:1 z Madridu to pre obhajcu trofeje znamenalo vyradenie. Liga majstrov potom bola kvôli pandémii koronavírusu prerušená a zatiaľ nie je jasné, kedy a ako by sa dohrávala.

Veľká Británia doteraz zaznamenala 138-tisíc potvrdených prípadov COVID-19 a 19-tisíc mŕtvych. Španielsko je s 220 tisíckami infikovaných a 23 tisíckami mŕtvych najviac zasiahnutou krajínou v Európe.


Tagy: Atlético Madrid Liverpool FC Steve Rotheram

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA