Koronakríza tvrdo zasiahla aj Vueltu: Organizátori španielskej klasiky menia závažné rozhodnutia

Sergio Higuita v cieli jednej z etáp na VuelteSergio Higuita v cieli jednej z etáp na Vuelte Zdroj: profimedia.sk

UTRECHT - Organizátori zrušili pre koronakrízu plánovaný štart cyklistickej Vuelty v Holandsku. Prestížne preteky, ktoré sa každoročne konajú na španielskych cestách, sa mali tento rok začať v Utrechte a na holandskej pôde pokračovať aj ďalšími dvoma etapami.

"Toto rozhodnutie je výsledok reorganizácie cyklistického kalendára a nariadenia holandskej vlády, ktorá zakázala konanie športových podujatí minimálne do 1. septembra," uviedli organizátori vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA. Namiesto 21 tak majú mať preteky aktuálne iba 18 etáp, úvodná má plánovaný štart v baskickom meste Irun. Začiatok podujatia v Holandsku je teraz jednou z možností v roku 2022.

Preteky sa mali pôvodne uskutočniť od 14. augusta do 6. septembra. Po presunutí štartu Tour de France však hľadajú organizátori alternatívne riešenie. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) sa snaží vtesnať Tour, Vueltu, Giro d'Italia, majstrovstvá sveta i päť jednodňových klasík do trojmesačného okna, sezóna by sa mohla začať v auguste. UCI zverejní upravený kalendár pretekov 5. mája.

Viac o téme: Vuelta
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články