Manchesterský titan musí nastražiť uši: Snehová guľa sa nabalí a hviezda ubzikne preč

Kevin De BruyneKevin De Bruyne Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MANCHESTER - Stredopoliar Kevin De Bruyne zváži zotrvanie v Manchestri City, ak anglický futbalový klub neuspeje s odvolaním proti dvojročnému zákazu štartov v európskych pohároch. Úradujúci majster anglickej ligy bol vo februári potrestaný za vážne porušenie pravidiel finančnej fair play a licenčných predpisov. Vedenie klubu sa proti tomu odvolalo k športovej arbitráži CAS.

De Bruyne verí klubu i jeho tvrdeniu, že sa nijako neprevinil a že môže s odvolaním uspieť. "Jednoducho čakám. V klube nám povedali, že sa odvolajú a že sú si takmer na sto percent istí, že sú v práve. Keď sa rozhodne, tak si všetko premyslím. Dva roky by boli dlhá doba, v prípade, že by išlo o jeden rok, zvážil by som to," povedal belgický reprezentant denníku Het Laatste Nieuws.

Inak vraj nemá dôvod Manchester City opúšťať, aj keď sa špekuluje o záujme Realu Madrid a Barcelony. "Hrám za jeden z najlepších tímov na svete. V Anglicku, kde sa podľa mňa hrá najlepší futbal. Páči sa mi tu," povedal dvadsaťosemročný bronzový medailista z majstrovstiev sveta v roku 2018, ktorý prišiel do bohatého klubu pred piatimi rokmi z Wolfsburgu za zhruba 75 miliónov eur. Zmluvu má ešte na tri roky.

Viac o téme: Premier League Manchester City Kevin De Bruyne
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Bernat Armangue
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články