V cyklistike padol prvý veľký tím: Van Avermaet aj dvaja Česi prišli o hlavného sponzora

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet

VARŠAVA - Poľská obuvnícka spoločnosť CCC Group ukončí na konci tohto roka sponzorskú spoluprácu s rovnomenným cyklistickým tímom. Dôvod sú finančné dopady pandémie koronavírusu. Informoval o tom portál Cyclingnews s odvolaním sa na denníky Het Nieuwsblad a Gazzetta dello Sport.

Pretekári síce súhlasili so znížením svojich platov o 50 percent do konca roka, no spoločnosť je vo veľkých finančných problémoch, a preto ukončuje väčšinu sponzorských aktivít. CCC zaznamenala v prvom kvartáli roka 2020 stratu 75 miliónov eur a firma musela požiadať banky o pomoc pri financovaní na ďalší rok.

Manažér tímu Jim Ochowicz musí hľadať nového hlavného sponzora. Firma na výrobu bicyklov Giant uviedla, že plánuje aj ďalej podporovať stajňu, ale nie ako hlavný partner.

CCC má na súpiske známe mená na čele s olympijským víťazom z Ria Belgičanom Gregom van Avermaetom. Okrem neho zaň jazdia aj taliansky šprintér Matteo Trentin, ruský vrchár Iľnur Zakarin i dvaja Česi Jozef Černý a Jan Hirt. Väčšina pretekárov má zmluvy aj na rok 2021.

Sezónu prerušili v polovici marca a obnoviť by sa mala až v lete. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) podľa predbežného kalendára počíta s reštartom 1. augusta, kedy by sa mali uskutočniť preteky Strade Bianche v Taliansku. Po nich by malo nasledovať v termíne 5. až 9. augusta podujatie Okolo Poľska.

Škrty museli urobiť aj v stajniach Mitchelton-Scott, Bahrajn-McLaren, Astana a Lotto-Soudal. "Vieme, že tri, štyri, či päť stajní má viac problémov ako ostatné. Dúfam, že všetky dokážu dokončiť sezónu," povedal prezident UCI David Lappartient.


Tagy: Greg van Avermaet Jim Ochowicz CCC

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA