Skvelá správa z úst španielskeho premiéra: La Liga je tu čo nevidieť!

Lionel Messi Lionel Messi Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

MADRID - Najvyššia španielska futbalová súťaž sa môže opäť rozbehnúť od 8. júna. Reštart prerušenej sezóny v skoršom termíne schválila vláda. Oznámil to premiér Pedro Sánchez na dnešnej tlačovej konferencii. Presný dátum začiatku súťaže určí vedenie ligy.

Doteraz sa v španielskych médiách špekulovalo o tom, že by sa mohla sezóna znovu rozohrať 12. júna mestským derby medzi FC Sevilla a Betisom. V španielskej lige, ktorá bola prerušená rovnako ako väčšina športových súťaží v polovici marca, zostáva do konca ročníka odohrať jedenásť kôl. Tabuľku vedie Barcelona o dva body pred Realom Madrid. Šéf ligy Javier Tebas odhadol straty vzniknuté nútenou pauzou na miliardu eur.

Sánchez ubezpečil, že Španielsko už má to najhoršie za sebou a nárast chorých aj úmrtí s chorobou COVID-19 v posledných týždňoch neustále klesá. Celkovo krajina evidovala cez 234-tisíc infikovaných a viac ako 28.500 obetí koronavírusu."Španielsko urobilo to, čo muselo, teraz sa pre všetkých otvárajú nové možnosti. Nastal čas, aby sme sa vrátili k mnohým každodenným aktivitám. Od 8. júna bude La Liga naspäť," citoval Sancheza portál marca.com.

La Liga kvituje rozhodnutie vlády

Rozhodnutie španielskej vlády potešilo predstaviteľov La Ligy. "Sme veľmi spokojní, rozhodnutie je výsledok vynikajúcej práce klubov, hráčov, trénerov i Rady pre šport. Nemôžeme však znížiť našu ostražitosť. Je dôležité dodržiavať naše zdravotné predpisy a zaistiť, aby sa pandémia nevrátila," uviedlo vedenie najvyššej súťaže prostredníctvom svojho hovorcu.

Mariano Díaz po druhom Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Španielske kluby tento týždeň otvorili tréningové centrá a vrátili sa po mesiacoch individuálnej domácej prípravy k spoločnému tréningu v malých skupinách. Prechod sprevádzajú bezpečnostné a hygienické opatrenia, nevyhnutné obmedzenia budú platiť aj pre ligovú prevádzku. Z elitných európskych súťaží sa zatiaľ rozbehla len nemecká liga, ktorá odštartovala minulý víkend. V Česku sa znovu začne hrať dnes.

Viac o téme: La Liga FC Sevilla a Betis Sevilla Pedro Sánchez
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Joan Monfort
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články