Reprezentačný legionár konečne späť na Liptove: Skvelý pocit, som pripravený na plnú záťaž!

Tihomir Kostadinov
Tihomir Kostadinov

RUŽOMBEROK - Po dvaapolmesačnej prestávke sa severomacedónsky reprezentant Tihomir Kostadinov v pondelok znovu zapojil do tréningového procesu futbalového klubu MFK Ružomberok. Pôvodne sa 24-ročný stredopoliar chcel vrátiť na Slovensko 19. mája, počítal s letom zo Skopje do Budapešti.

"Myslel som si, že vtedy už budú u nás letiská v prevádzke, no nie sú doteraz. Dlho nebola možnosť vycestovať ani po ceste, keďže hraničné priechody boli zatvorené. Teraz som sa presúval v nedeľu autom. Samozrejme, ešte v Macedónsku som si dal v piatok urobiť test na koronavírus," uviedol Kostadinov.

V pondelok dopoludnia tak mohol opäť vybehnúť na hlavnú plochu štadióna pod Čebraťom a zatrénovať si so spoluhráčmi. Kostadinov bol spokojný, že po dva a pol mesiaci je znovu so svojím tímom. "Skvelý pocit, konečne som na ružomberskom štadióne a s chlapcami. Do bodky som doma plnil všetky plány, ktoré mi posielali z klubu, takže som pripravený aj na plnú záťaž. Hoci asi pár dní mi potrvá, kým si zase zvyknem na 'starý' režim. V sobotu hráme prípravný duel v Nitre, na čo sa strašne teším. Zápasová pauza bola strašne dlhá," dodal stredopoliar, ktorý má v Ružomberku platnú zmluvu aj pre sezónu 2020/2021.

Ružomberský tím začal na dobrovoľnej báze pracovať už 5. mája a od minulého týždňa prešiel do oficiálneho módu, čo znamená aj návrat k plným platom. Predtým, po dohode s klubom, boli hráči na 60–percentných mzdách.


Tagy: MFK Ružomberok Tihomir Kostadinov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Dušan Hein

DISKUSIA