Saganov hviezdny súper má tie najvyššie ciele: Ak sa budem cítiť ako teraz, nikto ma nezastaví!

Vincenzo Nibali a Peter Sagan
Vincenzo Nibali a Peter Sagan

RÍM - Jeden z najúspešnejších cestných profesionálov posledných rokov Vincenzo Nibali uistil, že sa ešte zďaleka nechystá do cyklistického dôchodku.

Tridsaťpäťročný Talian, ktorému sa podarilo počas kariéry vyhrať všetky tri Grand Tours, uviedol, že nečakaná pauza kvôli koronavírusu mu dodala novú chuť do pretekania. Jazdiť by mohol aj po budúcej olympijskej sezóne.

Rodák zo Sicílie mal na štarte sezóny jasno o jej vrcholoch: Giro, olympiáda v Tokiu, Vuelta a majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku. Pod piatimi kruhmi sa kvôli pandémii koronavírusu zíde športová elita až v budúcom roku, oželieť musí Nibali tiež Vueltu, pretože v novo zostavenom závodnom kalendári sa prekrýva s Girom a tieto preteky majú u neho prednosť.

"Takže triple v ružovom?" nadhodil Nibali v rozhovore pre taliansky denník Il Giornale. "Samozrejme o tom premýšľam. A rovnako tak premýšľam aj o majstrovstvách sveta. Dúfam, že budú vo Švajčiarsku v Aigle a Martigny, pretože tam to pre mňa vyzerá dokonale. Viem, že premýšľajú o tom, že by sa šampionát posunul, čo ma práve príliš neteší," dodal Nibali, víťaz Tour de France 2014, Vuelty 2010 a Gira 2013 a 2016.

Po tejto neobvyklej sezóne sa chce plne koncentrovať na boj o olympijské zlato. "Potom budem myslieť na Tokio. Stále som sa ešte nepreniesol cez tú premárnenú šancu na zlato z Ria. Keď už som bol blízko cieľa, tak som spadol," pripomenul Nibali smolu v skvele rozbehnutých pretekoch.

Ani po olympiáde "Žralok z Messiny" ešte končiť nemieni. "Ak sa budem cítiť ako teraz, s rovnakým odhodlaním a nadšením, budem jazdiť ďalej. A nikto ma nezastaví," vyhlásil Nibali.

Pretekársku pauzu zavinenú pandémiou koronavírusu strávil s manželkou a dcérou vo švajčiarskom Lugane. Mohol tak na tréningy von, zúčastnil sa niekoľkých virtuálnych pretekov a zdokonaľoval svoje schopnosti aj v iných oblastiach.

"Nerád dlho len tak sedím. Keď som doma a už mám za sebou tréning, opravím všetko, čo je potrebné. Je pokazená práčka? Opravím ju. Sú nejaké problémy so žalúziami? Žiadny problém. Opravujem a starám sa aj o svoj vlastný bicykel a nemám problém pomôcť s tým aj svojim tréningovým parťákom vo Švajčiarsku. Mám rád aj elektroniku a fotoaparáty a tiež nie som zlý kuchár - moja domáca pizza je vážne dobrá," povedal Nibali.


Tagy: Peter Sagan Vincenzo Nibali Giro Bora-Hansgrohe

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA