NHL otvára tréningové centrá, Tatar však zostáva na Slovensku: Toto situáciu komplikuje...

Tomáš TatarTomáš Tatar Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

BRATISLAVA - Kluby NHL môžu v pondelok otvoriť svoje centrá a umožniť hokejistom dobrovoľný tréning. V rámci druhej fázy návratu k obnoveniu ligy, prerušenej od marca kvôli koronavírusu, môže tréningové skupiny na ľade i mimo neho tvoriť maximálne šesť hráčov.

To však zrejme platí len pre hokejistov, ktorí sa aktuálne nachádzajú v meste svojho tímu. Väčšina európskych hráčov sa pritom vrátila domov a pripravujú sa individuálne. To je prípad tiež nášho najproduktívnejšieho hráča Tomáša Tatara. Útočník Montrealu Canadiens zostáva podľa vlastných slov aj naďalej na Slovensku a nechce, aby ho v tréningu pribrzdila nútená stopka. "Je to tá dvojtýždňová karanténa, ktorá stále nie je zrušená v týchto mestách a kluby zatiaľ čakajú, či sa to neuvolní, čo by celú situáciu dosť uľahčilo," povedal Tatar pre televíziu Markíza.  

"Stále čakáme, každý deň sa jedná o niečom novom, o tých pravidlách, ako by to mohlo pokračovať," dodal 29-ročný krídelník, ktorý sa v týchto dňoch spolu s ďalšími slovenskými hráčmi pripravuje na ľade v bratislavskej Petržalke. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa KRONI HOCKEY (@kronihockey),

Viac o téme: Tomáš Tatar
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články