Djokovič to otvorene povedal, podobný názor má aj Nadal: Bolo by to extrémné!

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic

NEW YORK - Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič označil bezpečnostné pravidlá, plánované pre tento ročník US Open, za extrémne. Organizátori newyorského grandslamu napriek koronavírusovej pandémii stále počítajú s konaním turnaja vo Flushing Meadows od 31. augusta.

"Nemohli by sme ísť na Manhattan, museli by sme spať v hoteloch pri letisku a testovali by nás dvakrát alebo trikrát týždenne," povedal Djokovič srbskej televízii Prva k opatreniam, ktoré chystajú usporiadatelia US Open. "Tiež by nás mohla do areálu sprevádzať len jedna osoba, čo nejde: potrebujete kouča, fitnes kouča a fyzioterapeuta," dodal trojnásobný víťaz newyorského turnaja.

"Telefonoval som s lídrami svetového tenisu, hovorili sme o pokračovaní sezóny, veľa aj o US Open, u ktorého nie je jasné, či sa bude konať. Tie pravidlá, ktoré nám povedali, že budeme musieť dodržiavať, aby sa tam mohlo hrať, sú extrémne," povedal tridsaťtriročný Djokovič.

Jeho dlhoročný rival a svetová dvojka Rafael Nadal vo štvrtok uviedol, že ho predstava cesty do New Yorku na obhajobu minuloročného titulu príliš neláka. Španielsky tenista tvrdí, že by sa sezóna nemala rozbehnúť skôr, ako budú môcť všetci hráči bezpečne a bez obmedzení cestovať. Oficiálne je profesionálny ročník prerušený do konca júla.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Rafael Nadal Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články