Valjenta čaká po reštarte extrémne náročný zápas proti Barcelone: Veríme v športové šťastie

Ilustračné foto
Ilustračné foto

PALMA DE MALLORCA - Po upokojení pandemickej situácie v Španielsku čaká návrat na trávnik aj slovenského futbalového reprezentanta Martina Valjenta. Jeho Mallorca po reštarte La Ligy privíta v sobotu FC Barcelona (22.00 h). Kým hostia bojujú o titul, domáci budú naháňať každý bod v boji o záchranu.

"Všetci sme šťastní, že opäť môžeme spolu trénovať a od najbližšieho víkendu aj hrať. Pokope sme už celý tím a pripravujeme sa na náročný sobotný duel proti Barcelone. Chceme podať čo najlepší výkon a bodovať, aby sme sa v tabuľke posunuli vyššie. Bude to veľmi náročný zápas, čo sme pocítili už v prvom vzájomnom dueli. Veríme však, že aj športové šťastie sa môže k nám prikloniť," uviedol Valjent v rozhovore na webe Slovenského futbalového zväzu (SFZ).


V prvom vzájomnom stretnutí zvíťazila v decembri Barcelona na Camp Nou bez ťažkostí 5:2. Lionel Messi vtedy strelil hetrik, jeho účasť v nedeľu je však otázna pre zranenie. "Barcelona v prvom rade vyniká svojou hrou a herným systémom. Má veľmi kvalitné individuality. Nemusíme veľmi rozoberať jej káder, sila a kreativita v strede pola je obrovská. Netreba sa baviť ani o jej útočnej sile a hráčoch ako Messi, Suárez či Griezmann. Aj keď sa hovorí o menších Messiho zdravotných problémoch, tak ich útok je enormne nebezpečný," povedal slovenský obranca.

Valjent v tejto sezóne odohral plný počet minút. V závere ho však čaká "skúška ohňom". Pre nedostatok času vedenie súťaže nahustilo program a tímy absolvujú zápasy každé tri, štyri dni: "Bude to náročné, preto si musíme dávať na seba pozor. To sa týka zranení a aj eliminácie stretávania sa s ďalšími ľuďmi, aby sme sa vyhli kontaktu s možnými nakazenými. Po zápasoch nebude veľa priestoru na rozbor, skôr sa budeme upriamovať na regeneráciu. V tomto období musíme byť všetci profesionáli na sto percent."

Mallorca je jedenásť kôl pred koncom ligy na zostupovom osemnástom mieste. Za sedemnástou Celtu Vigo zaostáva o bod. Valjent, ktorý pôsobí v Mallorce druhú sezónu, verí, že svoju úlohu zvládne a na konci sezóny sa bude tešiť z udržania sa medzi elitou: "Zachrániť sa je náš cieľ od úvodu sezóny. Sme nováčikovia a tí to majú vždy náročné. Spravíme všetko, aby sme po poslednom kole boli minimálne na sedemnástom mieste."


Tagy: FC Barcelona RCD Mallorca Martin Valjent

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
rcdmallorca.es

DISKUSIA