Slovenská hokejová špička si zmeria sily: Tatar, Fehérváry, Čajkovský a ďalší na dvorcoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Leon Sport Club

BRATISLAVA - Športové leto je v plnom prúde a už počas tohto víkendu v sobotu 20. júna napíše svoju prvú kapitolu exhibičný tenisový turnaj hokejových a tenisových osobností s názvom Leon Pro Summer Cup 2020, ktorý sa uskutoční v športovom areáli Leon Sport Club na Zlatých pieskoch v Bratislave.

Najväčšou postavou podujatia bude hviezda NHL a Montrealu Canadiens Tomáš Tatar, ktorého doplní množstvo hráčov zo slovenskej hokejovej reprezentácie ako Martin Fehérváry, Marko Daňo, Michal Čajkovský, Jaroslav Janus, Adam Ružička, Filip Krivošík  a približne ďalšia desiatka hokejistov. Z tenisových osobností sa na dvorcoch predstaví Kristína Kučová, Chantal Škamlová či Michaela Hončová.

Tenisový turnaj bude pre hráčov zároveň aj doplnkom v rámci letnej a kondičnej prípravy pred štartom ligových súťaží. Pripravený je zábavný formát tenisového turnaja, rôzne športové aktivity a súťaže. Podujatie sa uskutoční v uzavretej spoločnosti formou pozvánok pre športové osobnosti, sponzorov a médiá.

Na víťazstvo v prvom ročníku turnaja si už robia zálusk viacerí hráči a nadšenci tenisu, ktorí vymenia hokejové výstroje za tenisové rakety. “Po dlhšej dobe sa opäť môžeme spolu s partiou chalanov stretnúť pri športovej aktivite. Pre veľa z nás je tenis forma zábavy, oddychu a v neposlednom rade aj letnou prípravou pred sezónou,” poznamenal Filip Krivošík, hráč a účastník najvyššej fínskej hokejovej ligy, ktorý oblieka dres SaiPa.

Európske hokejové súťaže sa rozbehnú až po lete, ale zámorská NHL sa už pomaly pripravuje na opätovný reštart sezóny. Turnaj si nenechá ujsť ani jeden z našich najväčších hokejových talentov Martin Fehérváry. “Teším sa, že si pred odletom do USA ešte zahrám s chalanmi a stretneme sa všetci spoločne na tenisovom turnaji. Je to veľmi dobrý nápad,” povedal hráč Washingtonu Capitals.

Okrem tenisovej dvojhry bude v rámci turnaja prebiehať aj zmiešaná štvorhra za účasti tenisových hráčok. Jednou z nich je aj čerstvá víťazka slovenskej tenisovej extraligy družstiev a šéftrénerka Leon Tennis Academy, Michaela Hončová: “Teším sa, že v priestoroch našej akadémie môžeme privítať také hokejové osobnosti a spoločne si zmerať sily v tenisovom turnaji. V prvom rade však pôjde o zábavu. Po minulotýždňových bojoch v extralige žien to bude pre mňa určite veľmi príjemná zmena a verím, že si to spolu všetci užijeme.”

Viac o téme: Jaroslav Janus Tomáš Tatar Marko Daňo Michal Čajkovský Martin Fehérváry Adam Ružička Filip Krivošík Leon Sport Club Leon Pro Summer Cup 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Leon Sport Club
  • Zdroj: športky/Leon Tennis Academy

Súvisiace články