Emotívny odkaz zronenej Bryantovej manželky: Kobe a Gianna ešte mohli žiť!

Vanessa Bryant
Vanessa Bryant

LOS ANGELES - Vdova po basketbalovej hviezde Kobe Bryantovi Vanessa vyzvala amerických zákonodarcov, aby prijali zákon o bezpečnosti prevádzky helikoptér, ktorý by niesol meno jej manžela a dcéry. Tí zomreli spolu s ďalšími siedmimi ľuďmi pri januárovej havárii vrtuľníka v Kalifornii.

Demokratickí členovia Kongresu predložili zodpovedajúci zákon vo štvrtok. Podľa neho by odteraz bolo povinné, aby boli helikoptéry prevážajúce aspoň šesť osôb vybavené bezpečnostným systémom sledujúcim terén s alarmom a čiernymi skrinkami, ktoré by nahrávali zvuk v kokpite a zaznamenávali letové dáta.

"Som presvedčená, že je možné, že by Kobe a Gianna stále boli nažive, keby ich helikoptéra mala vybavenie podľa tohto návrhu federálneho zákona," povedala Vanessa Bryantová pre CNN. Návrh, aby zákon niesol meno jej manžela a dcéry, ju vraj hlboko dojal. "Spojenie ich mien so zákonom, ktorý má potenciál zachrániť množstvo životov, je zodpovedajúce ucteniu ich pamiatky," dodala.

Slávny basketbalista zahynul koncom januára pri páde vrtuľníka aj so svojou trinásťročnou dcérou a ďalšími ľuďmi na ceste na detský basketbalový turnaj.


Tagy: Kobe Bryant Vanessa Bryant

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

DISKUSIA