VIDEO Kuriózny gól v Nitre: Kľúčová situácia proti Senici mala dohru v útrobách štadióna

Na snímke brankár Senice Vojtěch VorelNa snímke brankár Senice Vojtěch Vorel Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

NITRA - Futbalisti FC Nitra zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 2. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige nad FK Senica 2:0. Domáci si tak do tabuľky pripísali mimoriadne dôležité tri body.

Prvá zmena skóre sa pod Zoborom udiala v 59. minúte. Po prečíslení obrany Senice sa dostal k zakončeniu Šefčík, jeho technická strela trafila brvno a následne sa lopta odrazila od žrde naspäť do hry. Čiarový rozhodca však videl situáciu ináč a Nitrania aj napriek protestom Seničanov viedli 1:0. Domácich sporný gól povzbudil a vypracovali si aj ďalšie šance. Erupcia radosti v domácom tábore vybuchla opäť v 83. minúte, keď po Šefčíkovom centri z ľavej strany presne k žrdi hlavičkoval Ristovski na 2:0. V závere sa ešte Seničania snažili kontaktným gólom vrátiť späť do zápasu, ale domáci si už svoj náskok postrážili.

"Keď vás zlomí takáto situácia a potom sa vám ešte rozhodca vysmieva do tváre, tak je to smutné," povedal po zápase pre RTVS brankár hostí Vojtěch Vorel. Ten si následne v útrobách štadióna snažil spolu s ďalšími Seničanmi situáciu priamo s rozhodcom slovne vyjasniť, pričom nechýbali ani vulgarizmy.

"Nie sme spokojní s predvedenou hrou v prvom polčase, domácim sme darovali niekoľko šancí. V Pohroní nám naposledy neuznali regulárny gól, ak dnes niekto tvrdí, že to bol gól, nech si stojí za svojím tvrdením a zoberie na seba zodpovednosť," vyjadril sa tréner Senice Ján Bíreš.

Viac o téme: FK Senica FC Nitra Vojtěch Vorel
  • Zdroj: športky, TASR