VIDEO Dunajská Streda definitívne s miestenkou do Európskej ligy: Víťazstvo na pôde Trnavy

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Michal Svítok

TRNAVA - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v nedeľnom stretnutí 2. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige na ihrisku Spartaka Trnava 2:0. Zverenci nemeckého trénera Bernda Storcka si definitívne vybojovali účasť v predkole Európskej ligy UEFA 2020/2021, v tabuľke už nemôžu skončiť horšie ako tretí.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali s MFK Ružomberok 1:1 v nedeľnom domácom zápase. Hostia išli do vedenia gólom Ladislava Almásiho v 57. minúte, konečný výsledok stanovil v 77. minúte Dimitrios Konstantinidis. Michalovčania nad Ružomberkom nezvíťazili ani v 15. vzájomnom zápase.

DAC uspel aj v druhom vystúpení po reštarte ročníka, pred týždňom doma deklasoval MFK Zemplín Michalovce 5:0. Naopak, Spartak si po neúspechu v Žiline (1:2) pripísal druhú prehru za sebou.

Spartak začal aktívne a už v 2. minúte sa po prečíslení hosťujúcej obrany mohol ujať vedenia, brejkovú situáciu však Yao nezvládol vôbec dobre. Ďalšiu dobrú príležitosť mal Sobczyk, ktorý však z otočky vystrelil len do miesta, kde stál pripravený brankár DAC. Na opačnej strane nepremenil tutovku Divkovič, keď po prihrávke Davisa do šestnástky napálil loptu v dobrej pozícii iba do rukavíc Rusova. O pár desiatok sekúnd neskôr ten istý hráč krížnou tečovanou strelou tesne minul trnavskú bránku. V týchto chvíľach patrila hra hosťom. Po hrubej chybe Tzandarisa v rozohrávke sa ocitol v tutovke Ramirez, obišiel aj Rusova, ale pred bránkovou čiarou odkopol loptu do bezpečia jeden z obrancov Trnavy. K rušnému prvopolčasovému dianiu prispeli aj domáci, prízemnú strelu Gamboša však Jedlička chytil.

V 48. minúte vypálil z voleja tesne nad bránku Balič a to bolo od oboch tímov na dlhé minúty všetko. Hra bola rozháraná a rozkúskovaná častými faulami. Až v 62. minúte sa predviedol aktívny Divkovič, ale Rusova strelou k bližšej žrdi neprekvapil. V 66. minúte DAC otvoril skóre. Po delovke Blackmana sa zatriaslo brvno domácej bránky, no následne Ramirez dostal v pokutovom území prihrávku od Kalmára a po zaseknutí Tešiju prekonal Rusova - 0:1. V 74. minúte už Spartak prehrával dvojgólovým rozdielom po tom, ako sa zblízka presadil nikým nekrytý Balič - 0:2. Hostia boli pri chuti a pokúšali sa zvýšiť skóre, ďalšie dobré príležitosti v ich podaní však zostali nevyužité.

FC Spartak Trnava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)
Góly: 66. Ramirez, 74. Balič. ŽK: Kalmár, Kružliak (obaja DAC), rozhodovali: Glova - Kováč, Ádám, 285 divákov
Trnava: Rusov – Turňa, Anthony, Moenza - Saymon (56. Vukojevič), Gamboš (81. Burian), Tzandaris, Tešija, Yao (71. Sekera) - Bamidele, Sobczyk
Dunajská Streda: Jedlička - Blackman, Bednár, Kružliak, Davis - Balič, Vida, Schäfer (46. Fábry) - Kalmár - Ramirez (90. Njie), Divkovič (76. Zuberu)

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly: 77. Konstantinidis - 57. Almási. Rozhodovali: Micheľ - Pozor, Roszbeck, ŽK: Kvocera, Konstantinidis, Turík - Madleňák, Čurma, Almási, 243 divákov

MFK Zemplín Michalovce: Dráb - Konstantinidis, Carrillo, Grič, Mendez - Savvidis - Popovic, Žofčák (66. Danko), Turík, Kvocera (77. Kountouriotis) - Hovhannisjan (66. Sidibé)
MFK Ružomberok: Macík - Čurma, Jonec, Holub - Kmeť, Filinský, Madleňák (46. Ďungel), Almaský (61. Múdry), Brenkus - Gerec, Almási (68. Regáli)

Viac o téme: FC Spartak Trnava MFK Ružomberok MFK Zemplín Michalovce FC DAC 1904 Dunajská Streda