Tvrdohlavý chorvátsky premiér: Po stretnutí s Djokovičom odmieta ísť do karantény!

Novak Djokovič a chorvátsky premiér Andrej PlenkovičNovak Djokovič a chorvátsky premiér Andrej Plenkovič Zdroj: SITA/AP/Mario Cuzic

ZÁHREB - Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič vyhlásil, že nepôjde do karantény, aj keď sa pred pár dňami nakrátko stretol s tenistom Novakom Djokovičom. Ten v utorok oznámil pozitívny test na ochorenie COVID-19.

Vo vyhlásení chorvátskeho úradu verejného zdravotníctva sa uvádza, že Plenkovič nemá povinnosť podstúpiť karanténu, pretože sa nejednalo o blízky kontakt a riziko prenesenia nákazy bolo vzhľadom na krátke trvanie jeho stretnutia s Djokovičom iba minimálne.

Pozitívny test mali aj ďalší traja hráči, ktorí sa zúčastnili na exhibičnom turnaji organizovanom práve Djokovičom. Plenkovič navštívil turnaj v chorvátskom Zadare iba deň predtým, ako bol zrušený v dôsledku pozitívneho testu bulharského tenistu Grigora Dimitrova. Pozitívne nálezy mali aj dvaja tréneri.

Výsledok Plenkovičovho testu na ochorenie COVID-19 bol síce v pondelok negatívny, no po tom, ako bol v utorok pozitívne testovaný aj samotný Djokovič, opozícia ešte ráznejšie žiadala premiéra, aby podstúpil karanténu.

Avšak Plenkovič uviedol, že sa ničoho neobáva, pretože jeho stretnutie s tenistom trvalo len približne tri minúty. "Podľa definície, ktorá popisuje, čo presne je blízky kontakt, toto blízky kontakt nebol a všetko je preto v poriadku," povedal Plenkovič. Informovala agentúra Reuters.

Viac o téme: Novak Djokovič Andrej Plenkovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Mario Cuzic
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články