VIDEO Najlepší strelec NHL radí ďalšej generácii: Pastrňák prezradil vec číslo jedna!

David PastrňákDavid Pastrňák

PRAHA - Tréningom najlepšieho strelca tejto sezóny NHL a štvornásobného víťaza Zlatej hokejky v Česku Davida Pastrňák sa môžu mladí hráči inšpirovať v 17. dieli inštruktážnych videí seriálu #HokejDoma: Trénuj ako hráči NHL. Video zachytáva časť prípravy dvadsaťštyriročného kanoniera Bostonu s kondičným trénerom.

"Video obsahuje okrem iného cvičenia s tenisovými loptičkami na mobilitu, zahriatie, rýchlosť, dynamiku a reakciu, určené pre všetky vekové kategórie. Len pre vyspelých a fyzicky pripravených športovcov sú určené posilňovacie cviky s ťažšími záťažami, mladší hokejisti by mali pracovať s vlastnou váhou tela alebo ľahkou záťažou," uviedol v tlačovej správe hovorca Českého hokeja Zdeněk Zikmund.

V pauze medzi cvičeniami rozpráva Pastrňák, ako trénoval v mladosti a ako trénuje dnes. "Hlavnou náplňou jeho tréningov boli a sú rôzne športové hry, spojené so súťaživosťou, vnútornou motiváciou a športovou vášňou. Jeho slová budú pre všetkých malých hokejistov aj celé hokejové prostredie určite zaujímavou inšpiráciou," doplnil Zikmund.

Do projektu hokejového zväzu, ktorý pomáhal k pestrejšiemu tréningu počas obmedzenia kvôli koronavírusu, sa už skôr zapojili ďalší hráči. "Naším zámerom je, aby sa mladí hráči inšpirovali najlepšími a ich cvičenia zaraďovali do vlastného celoročného programu," povedal manažér oddelenia rozvoja Českého hokeja Slavomír Lener. "Cvičenie je potrebné upraviť podľa veku a výkonnosti, ale inšpiráciu v nich nájde každý. Zvlášť mladí hokejisti by sa im mali venovať spontánne, aj mimo organizované tréningy, podobne ako ich vzory."

Cez prázdniny vzniknú ešte ďalšie diely, do ktorých sa zapoja opäť Pastrňák s Ondrejom Kašom, Radkom Gudasom, Michalom Kempným a Jakubom Vránom, Dominikom Kubalíkom, Filipom Chytilom a Davidom Kašom.

Viac o téme: Boston Bruins David Pastrňák Zdeněk Zikmund Slavomír Lener
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Youtube; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články