VIDEO Lazio otočilo duel s Fiorentinou: Vavro sledoval duel z lavičky náhradníkov

Radosť hráčov Lazia RímRadosť hráčov Lazia Rím Zdroj: SITA/AP/Riccardo De Luca

RÍM - Futbalisti Lazia Rím zdolali v sobotnom zápase 28. kola najvyššej talianskej súťaže na domácej pôde Fiorentinu 2:1. Po predchádzajúcej prehre v Bergame (2:3) sa tak opäť vrátili na víťaznú cestu, v tabuľke zaostávajú za vedúcim Juventusom Turínom o štyri body. Slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro chýbal v zostave rímskeho tímu, celý duel sledoval z lavičky náhradníkov.

Lazio odohralo svoj prvý zápas na Stadio Olimpico po štvormesačnej prestávke zapríčinenej pandémiou koronavírusu. Od 25. minúty prehrávalo po skvelej individuálnej akcii francúzskeho veterána Francka Riberyho, no v druhom polčase dokázalo skóre otočiť. V 67. minúte vyrovnal z pokutového kopu kanonier Ciro Immobile a v 83. minúte sa o víťazný zásah postaral Luis Alberto. V nervóznom závere dostali červené karty striedajúci útočník hostí Dušan Vlahovič, ktorý lakťom udrel Patrica, ako i tréner domácich Simone Inzaghi po hádke s rozhodcom. Fiorentina čaká na víťazstvo už štyri zápasy, v tabuľke jej patrí 13. priečka.

Serie A - 28. kolo:
Lazio Rím - AC Fiorentina 2:1 (0:1)
Góly: 67. Immobile (z 11 m), 83. Alberto - 25. Ribery, ČK: 90.+5 Inzaghi - Vlahovič