Sedemnásobný slovenský majster je späť: MŠK Žilina zrušil proces likvidácie!

Logo futbalového klubu MŠK Žilina
Logo futbalového klubu MŠK Žilina

ŽILINA - Futbalový klub MŠK Žilina zrušil k dnešnému dňu likvidácii, do ktorej sa dostal na konci marca. Sedemnásobný slovenských majster tak bude pokračovať od 1. júla v rovnakom stave, v akom bol pred vstupom do likvidácie.

Žilina zároveň dostala licenciu pre budúci ročník ligovej sezóny. Tú existujúcu dohráva klub s juniormi, potom čo v marci rozdal výpovede 17 profesionálnym futbalistom A-tímu, ktorí údajne odmietli pristúpiť na výrazné zníženie platu v súvislosti s koronavírusovou krízou.

Dôvodom zrušenia likvidácie k dnešnému dňu je podľa serveru šport.sk fakt, že 30. jún je posledným dňom na podávanie výsledkov licenčných konaní na UEFA. Žilina je v tabuľke slovenskej ligy druhá za už istým majstrom Slovanom Bratislava.

Podľa šport.sk je teraz možné, že si budú prepustení hráči nárokovať finančnú kompenzáciu za ukončenie zmlúv krátko po prechode do likvidácie. Jediný Čech v tíme, obranca Filip Kaša, následne zamieril ako voľný hráč so Slovákom Miroslavom Káčerom do Plzne. Doterajšia brankárska jednotka Žiliny Dominik Holec zasa od budúcej sezóny posilní Spartu.


Tagy: MŠK Žilina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/Erika Ďurčová

DISKUSIA