VIDEO Čerstvý majster utrpel trpkú porážku: City totálne deklasovalo Kloppov Liverpool

Hráči Manchestru City sa radujú po góle do siete Liverpoolu Hráči Manchestru City sa radujú po góle do siete Liverpoolu Zdroj: SITA/AP Photo/Dave Thompson,Pool

MANCHESTER - Manchester City uštedril futbalistom FC Liverpool iba druhú prehru v tejto sezóne najvyššej anglickej súťaže. Už istého majstra zdolal vo štvrtkovom domácom šlágri 32. kola vysoko 4:0. Poistil si druhé miesto v tabuľke, za lídrom však zaostáva o dvadsať bodov.

Liverpoolčania na čele s kapitánom Jordanom Hendersonom nastúpili na prvý zápas v úlohe novopečených šampiónov. Hráči "dosluhujúceho" majstra ich na trávniku slávnostne privítali, ale súboj sa odvíjal úplne odlišne. LFC sa síce mohol dostať do vedenia, keď Mohamed Salah trafil z hranice šestnástky žrď a možnosť na dorážku zaskočila Sadia Maneho. Čo sa však nepodarilo hosťom v 19. minúte, vyšlo domácim o päť minút neskôr.

Phil Foden strieľa gól Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP Photo/Dave Thompson,Pool

Joe Gomez fauloval v šestnástke Raheema Sterlinga a nariadenú jedenástku s prehľadom premenil Kevin de Bruyne. O ďalších desať minút viedol Manchester o dva góly, rýchly protiútok zakončil Sterling. Tesne pred prestávkou pridal už tretí zásah Phil Foden, ktorý premenil aj tretiu strelu domácich na bránku na gól. Po zmene strán inkasoval Liverpool aj štvrtýkrát, loptu do vlastnej siete nasmeroval Alex Oxlade-Chamberlain. V nadstavenom čase ušetril hostí od piateho inkasovaného zásahu VAR, ktorý odhalil ruku Fodena.

Sheffield zdolal Tottenham

Futbalisti Sheffieldu United vybojovali prvé víťazstvo po reštarte anglickej Premier League. Vo štvrtkovom dueli 32. kola zdolali na domácom štadióne Tottenham Hotspur 3:1 a preskočili súpera v tabuľke. Sheffield sa posunul na siedmu priečku, pred deviatymi Spurs má dvojbodový náskok.

O triumfe United rozhodli góly Sandera Bergeho, Lysa Mousseta a Olivera McBurnieho, za hostí v samom závere už len zmiernil prehru kanonier Harry Kane. Za stavu 1:0 sa "kohúti" v 33. minúte chvíľu tešili z vyrovnania, ale gól Kanea napokon rozhodca neuznal, systém VAR totiž odhalil ruku Lucasa Mouru na začiatku gólovej akcie.

Radosť hráčov Sheffieldu a Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/Jason Cairnduff/Pool via AP

Sheffield sa tešil z plného bodového zisku po tom, čo v predchádzajúcich troch zápasoch po reštarte získal iba bod. Naopak, zverenci trénera Joseho Mourinha utrpeli prvú prehru po obnovení ligy, na pozície znamenajúce účasť v európskych pohárových súťažiach strácajú už sedem bodov.

Premier League - 32. kolo:
Sheffield United – Tottenham Hotspur 3:1 (1:0)
Góly: 31. Berge, 69. Mousset, 84. McBurnie - 90. Kane

Manchester City - FC Liverpool 4:0 (3:0)
Góly: 25. De Bruyne (z 11 m), 35. Sterling, 45. Foden, 66. Oxlade-Chamberlain (vlastný)

Viac o téme: Premier League Manchester City Liverpool FC Sheffield United Tottanham Hotspur