Vznikol už pred viac ako 65 rokmi: Hokejová mapa Slovenska prišla o ďalší klub!

Hokejový štadión HC Prievidza
Hokejový štadión HC Prievidza

PRIEVIDZA - Z hokejovej mapy Slovenska vymizne ďalší tradičný klub. Tím HC Prievidza vznikol už v roku 1954 a klub pôsobiaci v druhej slovenskej hokejovej lige už má za sebou dosť búrlivú minulosť.

Ešte počas ročníka 2014/15 tím pod vedením trénera Ivana Dorniča prvýkrát zanikol, ale už o pár mesiacov neskôr sa vďaka hokejovým nadšencom klub HC Prievidza opäť postavil na nohy. Neľahká situácia ale teraz tím opäť položila na kolená a z Prievidze prišli ohlasy o ďalšom zániku klubu. 

Vyjadrenie HC Prievidza prinášame v pôvodnom celkovom rozsahu bez redakčných úprav:

"Dňa 28.10.2019 schválilo mestské zastupiteľstvo, na návrh finančnej komisie, VZN č. 8/2019 v ktorom sa v skratke píše o spolufinancovaní dotácií na prenájom mestských športovísk od 01.01.2020 vo výške 5%, pričom každý rok sa výška spolufinancovania bude zvyšovať o ďalších 5%.

Týmto by sme sa chceli vedeniu mesta a poslancom mestského zastupiteľstva poďakovať za tento nápad, z ktorého pre náš klub HC Prievidza vyplynul nájom (aj keď vedenie mesta Prievidza to nazýva inak) a to vo výške 1350€ ročne. Tento nájom síce nie je pre nás likvidačný, ale keďže reprezentujeme mesto, tak to považujeme za absurdné. Žiadne okolité mesto nevyberá takéto „výpalné“ (ak vôbec nejaké okrem Bratislavy).

S čím máme ešte väčší problém je to, že táto povinnosť (nájom) vznikla aj mládežníckemu klubu Prievidze! To isté vedenie mesta Prievidza a tí istí poslanci mesta Prievidza, ktorí sa všade oháňajú ako im ide o to, aby mládež športovala a ako podporujú mládežnícky šport, tak schválením tohto VZN „vyrúbili“ deťom mesačný „NÁJOM“ vo výške 850,-€ mesačne čo predstavuje 10 200,-€ ročne. Pre príklad uvádzame, že mesto Prievidza „PODPORUJE“ mládežnícky klub v Prievidzi sumou 11 200,-€ ročne a to isté mesto Prievidza, ktoré ich tak neskutočne podporuje im zároveň zoberie týmto nájmom vyššie spomínanú sumu 10 200,-€, čiže koľko peňazí z tejto podpory mesta nakoniec našim deťom zostane asi nemusíme nikomu vysvetľovať. A ak dôjde k navyšovaniu nájomného o 5% (plán je do výšky 20%), tak si môžete spočítať ako pomôže mesto týmto mladým hokejistom respektíve ich rodičom.

Za 5 rokov fungovania nášho klubu sme dokázali urobiť sezóny skromne, ale bez dlhov a ešte sme zvyšné peniaze investovali spolu s mestom do prerábky našej šatne, čiže mestského majetku! Za toto obdobie fungovania sme nevideli akúkoľvek snahu od kompetentných z mesta, že by sa čo i len zaujímali o nás, hľadali cestu ako nám pomôcť, zaujímali sa o výšku nášho rozpočtu atď. Vždy, keď sme žiadali o pomoc dostali sme iba alibistickú odpoveď, že nie je z čoho nám dať, lebo mesto peniaze nemá a žiadna iná alternatíva sa nehľadala (napadá nás niekoľko možností). O polovicu menšie mestá nájdu nemalé peniaze na hokej, podľa nás to je iba o prioritách a chcení kompetentných. Za celé obdobie nášho klubu nebolo vyplatené ani 1€ na mzdy členov výkonného výboru.

Takýto spôsob podpory mládežníckeho hokeja a športu ako takého samotného nemá podľa našich informácií nikde v okolí obdobu a preto sme sa rozhodli, že s takýmto systémom podpory športu v meste nechceme mať nič spoločné a odmietame reprezentovať mesto, ktoré sa takto správa a preto HC Prievidza resp. mužský hokej v meste Prievidza KONČÍ! Hejterom odkazujeme, že toto nie je vyplakávanie, že nemáme peniaze na chod klubu, ale postoj voči nefungujúcemu systému, z ktorého nám je zle a nechceme byť ďalej jeho súčasťou!

Ďakujeme všetkým čo nás tých 5 sezón podporovali a pomáhali nám, ďakujeme fanúšikom, trénerom, personálu, ale hlavne chalanom – hráčom, ktorí boli ochotní na úkor svojho voľného času a hlavne ZADARMO reprezentovať prievidzský hokej, v ktorom všetci celý život pôsobili. Verte nám, že sme robili všetko preto, aby sme túto situáciu vyriešili, ale u nikoho z kompetentných sme sa nestretli s porozumením. Ako vidíte, celé tie roky sme to robili nezištne a z lásky k športu.

V prípade Vašich otázok ohľadom tejto situácie nás kľudne kontaktujte formou súkromnej správy, kde sme ochotní všetko vysvetliť a poskytnúť informácie, nakoľko sem by sa nám všetko nezmestilo.

S pozdravom členovia výkonného výboru HC Prievidza
Michal Kováč, Martin Paulík, Tomáš Sobota a Miroslav Holúbek"


Tagy: HC Prievidza

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, HC Prievidza
Foto:
Facebook - HC Prievidza

DISKUSIA