VIDEO Ibrahimovič zavelil k neuveriteľnému obratu: AC nastrieľalo Juventusu 3 góly za 6 minút

Zlatan Ibrahimovič oslavuje gól Zlatan Ibrahimovič oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/LaPresse/Spada

MILÁNO - Futbalisti Juventusu Turín prehrali v najvyššej talianskej súťaži prvýkrát po sérii siedmich víťazstiev. V utorňajšom stretnutí 31. kola stratili dvojgólový náskok a na štadióne AC Miláno podľahli 2:4. Na čele tabuľky sú naďalej o sedem bodov, keďže Lazio Rím prehralo na pôde Lecce 1:2.

Všetkých šesť gólov na San Sire padlo až v druhom polčase. Obhajca titulu skóroval dvakrát v rýchlom slede vďaka Adrienovi Rabiotovi a Cristianovi Ronaldovi, ale v rozmedzí 62. a 67. minúty inkasoval až tri góly. Jedenástku premenil Zlatan Ibrahimovič a po ňom sa presadili aj Franck Kessie a Rafael Leao, v závere poistil triumf domácich Ante Rebič. Juventus nevyužil možnosť odskočiť Laziu ešte výraznejšie, Miláno sa priebežne posunulo na piatu priečku, no AS Rím a SSC Neapol zaostávajú iba o bod a majú zápas k dobru.

Duel Lazia mal od začiatku rýchly spád. Domáci Marco Mancosu dostal loptu do siete už v 2. minúte, no jeho presnej strele z diaľky podľa VAR predchádzala ruka a tak gól neplatil. O tri minúty neskôr sa však menilo skóre na druhej strane. Felipe Caicedo sa dostal v šestnástke k vyrazenej lopte a upratal ju do siete. Lecce vyrovnalo po polhodine hry vďaka hlavičke Khoumu Babacara a pred prestávkou mohlo ísť do vedenia, Mancosu však nepremenil pokutový kop.

Hráč Lazia Manuel Lazzari Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Donato Fasano

Domácim sa to však podarilo hneď po zmene strán, Fabio Lucioni sa natiahol po lopte z rohového kopu a hlavou zariadil triumf domácich. V závere videl červenú kartu hosťujúci Patric. Slovenský obranca Lazia Denis Vavro sedel na lavičke náhradníkov. Sedemnáste Lecce vďaka víťazstvu ukončilo šesťzápasovú sériu prehier.

Serie A - 31. kolo:
US Lecce - Lazio Rím 2:1 (1:1)
Góly: 30. Babacar, 47. Lucioni - 5. Caicedo, ČK: 90.+3 Patric (Lazio)

AC Miláno - Juventus Turín 4:2 (0:0)
Góly: 62. Ibrahimovič (z 11 m), 66. Kessie, 67. Leao, 80. Rebič - 47. Rabiot, 53. Ronaldo

Viac o téme: Lazio Rím Juventus Turín AC Miláno US Lecce