Nezabudnuteľný Nagy o budúcnosti nášho hokeja: Pozrite sa na Maďarov, štát by sa mal zamyslieť!

Ladislav NagyLadislav Nagy Zdroj: Bontonfilm

BRATISLAVA - Jedna generácia končí, ďalšia musí nastúpiť. Na Slovensku je dobre známe, že zlaté hokejové časy sú preč a postupne dohárajú aj posledné uhlíky. Stále viac a viac špičkových hokejistov končí kariéry, čo ponúka priestor pre nových. ich kvalita je však nižšia a tak sa už dlho hovorí o nutnosti podporiť mladé talenty. Aj túto myšlienku promuje nový športový film Hokejový sen, v ktorom si diváci zaspomínajú na ukončenie kariéry Ladislava Nagya.

"Išiel som do toho hneď. Vôbec som si neuvedomoval, že sa to niekedy dostane do kín. Je to česť a aj prekvapenie, že sa to stalo. Ľudí to zaujalo. Ja už končím a prichádza nová generácia. Dúfam, že sa mladí hokejisti budú snažiť a vysnívajú si ten sen a dostanú sa do NHL," povedal na stretnutí s novinármi hlavný aktér filmu Ladislav Nagy.

 

 

Na zmenu kariéry z hokejistu na herca si nemusel ani zvykať. Vo všetkom bol prirodzený a kameru si vôbec neuvedomoval. So smiechom tiež zhodnotil kvalitu filmu: "Očakával som, že to bude horšie, ale dalo sa na to pozerať. Niekedy som ani nevedel, že je štáb pri mne. Ako keby boli duchovia."

Mladým hokejistom poslal 41-ročný harcovník takýto odkaz: "Hlavne nech majú trpezlivosť a nech sa hokejom bavia. Niekedy na deti príliš tlačia rodičia, takže tým odkazujem nechajte tie deti hrať. Nech sa zabávajú. Je jedno či dal gól alebo asistenciu. Talenty na Slovensku sú, je ich veľa, ale treba ich podporovať." Zároveň ho ale trápi, že sa športu na Slovensku stále nepomáha tak, ako by sa malo: "Mal by sa aj štát zamyslieť. Pozrite sa na Maďarov, tí vo veľkom podporujú šport. Škoda, že na Slovensku to tak nie je."

 

 

Viac o téme: Ladislav Nagy Slovensko Marek Vaňous
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Bontonfilm; VIDEO: Športky - Bublavý
  • Zdroj: športky

Súvisiace články