Nezvyčajný krok po konci hokejovej kariéry: Na takúto dráhu sa dá iba minimum hráčov

Michal KlejnaMichal Klejna Zdroj: TASR - Dušan Hein

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Michal Klejna sa vo veku 32 rokov rozhodol ukončiť hráčsku kariéru. Pri hokeji však zostane a hráčsky dres vymení za pruhovaný.

"Chcem byť hokejový rozhodca. Mám za sebou niekoľko rokov hráčskej kariéry a to môže byť moja výhoda," uviedol Klejna pre TASR. V najvyššej slovenskej súťaži pôsobil dve sezóny, keď v rokoch 2011-2013 obliekal dres Skalice. Inak sa jeho kariéra odvíjala iba v zahraničných ligách. Zahral si v zámorskej OHL aj v českej extralige a päť sezón si odkrútil v druhej najvyššej súťaži vo Francúzsku. Uplynulé dve sezóny strávil vo Veľkej Británii.

V drese Basingstoke Bison sa mu síce herne darilo, no už počas ročníka 2019/2020 bol presvedčený o blížiacom sa konci hráčskej kariéry. "Vedel som, že po nej chcem ostať pri hokeji. Viacerí ľudia sa ma pýtali, či budem tréner, ale mňa láka byť rozhodca. Rozprával som sa o tom s Milanom Novákom, ktorý má bohaté rozhodcovské skúsenosti. V prvom momente bol aj on prekvapený, pretože iba minimum hráčov, ktorí majú za sebou profesionálnu kariéru, sa dajú na dráhu rozhodcu. Často sa stáva, že rozhodcami sú ľudia, ktorí hokej buď nehrali vôbec, alebo s ním skončili ešte v žiakoch, prípadne v doraste, keď hokej vnímajú predsa len inak ako profesionáli. Ja mám za sebou aj mužský hokej a vidím veci nielen z rozhodcovského pohľadu, ale aj hráčskeho. Uvidíme, čo mi to prinesie, ale stať sa môže všeličo," povedal Klejna pre TASR. Rozhodcovskú dráhu začne augustovým seminárom a následne absolvuje povinnú sezónu v regionálnej súťaži.

Viac o téme: Michal Klejna
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Dušan Hein
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články