Favorizovaný Klein to na úvod nemal až také jednoduché, Martin, Gombos aj Horanský do štvrťfinále

Andrej MartinAndrej Martin Zdroj: TASR - Pavol Zachar

BRATISLAVA - Slovenský tenista Lukáš Klein sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji Privatbanka Open. V úvodnom kole na antuke Slávie STU Bratislava zvíťazil ako piaty nasadený nad Matejom Gálikom 6:3, 6:2.

"Nebol to ani zďaleka taký jednoznačný zápas, ako ukazuje konečný výsledok. Prvý set určite nebol jednoduchý, ťahali sme sa o každú loptičku. Matej sa rozohral, hral nepríjemné liftované údery. Zlomový bol gem za stavu 4:3, v ktorom som mu zobral podanie," uviedol Klein.

V júni triumfoval na turnaji Bratislava Open, úvodnom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020. Na ďalší titul zatiaľ nemyslí. "Samozrejme, že by som chcel vyhrať, no mojím hlavným cieľom je podávať dobré výkony a zapojiť do mojej hry veci, ktoré trénujem," dodal zverenec českého trénera Tomáša Krupu.

Lukáš Pokorný si poradil s ôsmym nasadeným krajanom Jánosom Feketem 7:6 (6), 6:4. Jeho ďalším súperom bude v piatok prvý nasadený Andrej Martin, ktorý zdolal talentovaného juniora Petra Benjamína Privaru 6:2, 6:3. Suverénne idú ďalej aj druhý nasadený Norbert Gombos a turnajová trojka Filip Horanský. .

muži - dvojhra - 1. kolo: Andrej Martin (SR-1) - Peter Benjamín Privara (SR) 6:2, 6:3, Norbert Gombos (SR-2) - Miloš Karol (SR) 6:1, 6:2, Filip Horanský (SR-3) - Michal Novanský (SR) 6:2, 6:2, Krištof Minárik (SR-7) - Peter Naď (SR) 6:2, 7:6 (1), Alex Molčan (4-SR) - Lukáš Palovič (SR) 6:2, 6:0, Lukáš Klein (SR-5) - Matej Gálik (SR) 6:3, 6:2, Tomáš Líška (SR-6) - Martin Dobrý (SR) 6:2, 6:0, Lukáš Pokorný (SR) - János Fekete (SR-8) 7:6 (6), 6:4
      

Viac o téme: Andrej Martin Norbert Gombos Lukáš Klein Privatbanka Open
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavol Zachar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články