Hrbatý si po prehre s Českom nedával servítku pred ústa: Tri-štyri roky sa nevie posunúť z miesta!

Dominik HrbatýDominik Hrbatý Zdroj: Pavel Neubauer

PRAHA - Slovenskí tenisti prehrali v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa zaslúžil Jonáš Forejtek, ktorý zdolal Filipa Horanského 6:4, 6:4. V záverečnej štvorhre zvíťazili Lukáš Klein s Igorom Zelenayom nad párom Jiří Veselý, Lukáš Rosol 2:6, 6:2, 11:9.

Slovenský daviscupový kapitán Dominik Hrbatý dal v Prahe prvýkrát šancu Lukášovi Kleinovi, ktorý v sobotu vo vyrovnanom zápase podľahol Jiřímu Veselému. "Lukáš Klein zvládol svoju premiéru v daviscupovom tíme celkom solídne. Boli tam nejaké chybičky, ale ukázal, že má potenciál do budúcnosti. Dôležité bude, aby ho využil," zhodnotil výkon jedného z najväčších talentov slovenského tenisu súčanosti.

"Noro Gombos podal proti Lukášovi Rosolovi výborný výkon, nedovolil mu takmer nič. Ukázalo sa, že má zo všetkých našich hráčov najviac natrénované. Je to poctivec, aj počas pauzy spôsobenej pandémiou koronavírusu na sebe pracoval," pokračoval Hrbatý v hodnotení Gombosa, ktorý s Čechom Rosolom stratil len päť hier.

"Andrej Martin sa iba postupne do toho dostáva. V dueli proti Zdendovi Kolářovi bol pomalší, nestíhal, z toho pramenili zlé rozhodnutia," pokračoval v hodnotení slovenských reprezentantov a na záver prišla najtvrdšia kritika z úst slovenského kapitána: "Filip Horanský je tri-štyri roky na rovnakej úrovni. Nevie sa posunúť z miesta."

Slováci neodplatili federálnemu rivalovi prehru 1:3 z marcového bratislavského kvalifikačného súboja o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. Najväčší podiel na víťazstve Česka mal vtedy Jiří Veselý, ktorý vo dvojhrách zdolal Jozefa Kovalíka i Andreja Martina.

Viac o téme: Dominik Hrbatý Slovensko Česko Andrej Martin Norbert Gombos Filip Horanský
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články