Šéf Slavie prehovoril o ziskoch klubu: Čoskoro môže prísť na účet ďalších 400 miliónov!

Jaroslav Tvrdík s majstrovským pohárom
Jaroslav Tvrdík s majstrovským pohárom

PRAHA - Futbalová Slavia bude za uplynulú sezónu v pluse. Podľa predsedu predstavenstva klubu Jaroslava Tvrdíka skončí ligový majster za ročník 2019/20 v zisku nižších stoviek miliónov korún. Pražanom k ​​tomu výrazne pomohol postup do základnej skupiny Ligy majstrov, ktorým zarobili vyše pol miliardy českých korún.

Slavia obhájila ligový titul a podľa Tvrdíka sa jej darí aj v ekonomickej oblasti. "Splnili sme si aj ďalší cieľ - hospodáriť v čiernych číslach. Sezónu 2019/2020 Slavia bez ohľadu na koronavírus ukončila v zisku nižších stoviek miliónov," uviedol Tvrdík na sociálnej sieti.

Zároveň upozornil, že do kalkulácie nie je započítaný predaj stredopoliara Tomáša Součka. Reprezentačný stredopoliar od zimy hosťuje vo West Hame za zhruba 113 miliónov korún, ďalších viac ako 400 miliónov by Pražania dostali v prípade prestupu. Na ten by došlo automaticky, ak sa "kladivári" udržia v Premier League.

Predminulú sezónu 2017/18 zakončila Slavia so stratou 366 miliónov korún, pod ktorú sa podľa klubu podpísalo razantné posilňovanie kádra a tiež dočasné zastavenie predaja hráčov zo základnej zostavy A-tímu. Výsledky za minulý ročník ešte klub neoznámil.

Slaviu od jesene 2015 vlastnia Číňania, momentálne má väčšinový podiel spoločnosť CITIC, ktorá klub prevzala po firme CEFC. Pražania od vstupu zahraničných majiteľov získali tri ligové tituly a vlani na jeseň si zahrali Ligu majstrov.

V rámci obmedzení dopadov koronavírusovej krízy podľa špekulácií médií siahla Slavia k zníženiu platov o 35 percent do konca roka. Klub to však nepotvrdil. Pražania chcú aj tento rok postúpiť do základnej skupiny Ligy majstrov.

Podľa Tvrdíka nechystajú odchody opôr a naopak tím chcú posilniť. "Žiadny výpredaj v lete neplánujeme. Tím prešiel rozsiahlou obnovou a predaje hráčov zo základného kádra sú v lete v podstate vylúčené. Teraz je cieľ znovu základná skupina Ligy majstrov," uviedol šéf Slavie.


Tagy: SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA