Koronavírus v USA opäť zaúradoval: Nedeľňajší duel odložili pre pozitívny test hráča

Don Garber
Don Garber

ORLANDO - Nedeľňajší zápas turnaja zámorskej futbalovej MLS medzi DC United a FC Toronto museli odložiť tesne pred jeho začiatkom, pretože test ukázal u jedného hráča pozitívny test na nový koronavírus. U ďalšieho hráča nebol výsledok testu úplne jednoznačný, informovala agentúra AFP.

Pozitívny test mal hráč DC United, nejednoznačný hráč Toronta. Vedenie profiligy v stanovisku uviedlo, že zdravie účastníkov turnaja v Orlande je na prvom mieste, a preto museli prijať takéto rozhodnutie. Náhradný termín zatiaľ neurčili. Odloženie zápasu je ďalšia nepríjemná správa pre organizátorov podujatia "MLS je späť", ktorým reštartovali sezónu. Z turnaja už museli pre viacero pozitívnych prípadov odstúpiť FC Dallas a Nashville.

V Disney Worlde na Floride sú všetky tímy izolované v "bubline" a hrajú o jednu miestenku do Ligy majstrov CONCACAF. Sezónu MLS prerušili v marci po vypuknutí pandémie po tom, ako tímy odohrali iba dve kolá. Výsledky z prebiehajúceho turnaja sa započítavajú do základnej časti súťaže, ktorá má neskôr pokračovať zápasmi na štadiónoch jednotlivých účastníkov a po nej plánujú odohrať tradične vyraďovaciu časť.


Tagy: MLS DC United FC Toronto

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Richard Drew

DISKUSIA