Hokejový Slovan mal už takmer vo svojich rukách: Široký si za značku zapýtal priveľa

MUDr. Ivo Ďurkovič
MUDr. Ivo Ďurkovič

BRATISLAVA - V slovenskom hokeji sa angažuje už viacero rokov a teraz píše jeho kniha ďalšiu kapitolu. Päť rokov bol hlavným sponzorom silnej Banskej Bystrice, ktorá počas tohto trvania vyhrala trikrát majstrovský titul. Od minulej sezóny sa rozhodol Ivo Ďurkovič prevziať klub Bratislava Capitals, s ktorým teraz vyráža do nadnárodnej súťaže. Nechýbalo však veľa a v rukách by mal aj samotný Slovan. Rokovania s Jurajom Širokým mladším však neskončili úspešne.

"S vedením Slovana sme mali korektné vzťahy. Mali sme rozbehnutú marketingovú spoluprácu, ktorá pre koronu nevyšla. Peniaze získané z tejto spolupráce sa mali použiť práve na kúpu Slovana. Žiaľ, prišla korona a karty sa rozdali inak. Dali sme Slovanu ponuku, boli sme v hre. Teraz čítam, že prišiel niekto, kto dal viac a to je absolútne legitímne. Ak sa to potvrdí, gratulujem pánovi Hrubému, som rád, že vstupuje do značky ako Slovan. Mali sme pred ňou veľký rešpekt. Človek si s ňou kupuje radosti, ale aj zodpovednosť. Chvalabohu, že sú ľudia, ktorí dokážu takúto značku podporiť v nie dobrých ekonomických podmienkach," povedal v rozhovore sme SME.sk Ďurkovič.

V pláne nebola kúpa celého klubu, išlo predovšetkým o značku a jej bohatú históriu. Hráčov a manažment by si nový majiteľ dosadil podľa vlastného uváženia. Staré vedenie by sa tak muselo vysporiadať s prípadnými dlhmi z minulosti a hráčskymi zmluvami: "Šlo iba o značku, mládež a licenciu pre slovenskú extraligu. A, samozrejme, web a sociálne siete. To je kúpa časti podniku. Podľa mňa je najhodnotnejšia história tej značky. Hráči a tréneri sa menia každý rok, všetko je premenné, ale značka Slovan ostáva. Určite by sme nechceli preberať hráčske zmluvy vrátane dlhov, do toho by som v žiadnom prípade nešiel."

Problémom boli peniaze

"Niekde sme začali, potom som ponuku zvyšoval. Majitelia deklarovali, koľko by chceli. Hneď na začiatku som povedal, že toľko nedáme. Na konci som prišiel s ponukou – toto je najvyššia suma, ktorú dáme. Možno to bolo tak, že som si myslel, že sme už dohodnutí. Ale to už asi boli rokovania s inou stranou," priblížil rokovania so Širokým mladším podnikateľ Ďurkovič, ktorý stojí za značkou iClinic, a pokračoval: "Pre nás to už potom nemalo ekonomický zmysel. Sú hranice, kde sme boli pripravení ísť. Rozdiel nebol až taký veľký, ale predsa bol. A povedali sme si, že toto už nie."

S Capitals chcel pôvodne preniknúť do slovenskej najvyššej súťaže, lenže po návrate Slovana z KHL sa objavili komplikácie s tým spojené. Novou cestou teda bude bývala EBEL, ktorá zatiaľ oficiálne nepredstavila svoj nový názov. Hrať v nej budú kluby s miliónovými rozpočtami a kvalitnými kádrami. Slovenský tím by sa chcel opierať predovšetkým o domácich hráčov. "O menách ešte podľa predpisov ligy nemôžeme hovoriť, ale až na dve-tri miesta to už máme obsadené. Chceme tím postaviť na slovenských hráčoch. Jeden je cudzinec, ale to bola kúpa, ktorá sa nedala odmietnuť. Veľa slovenských hráčov v tej lige dosiaľ nehralo, takže nevieme, akú úroveň bude naše mužstvo mať oproti šesťmiliónovým rozpočtom iných klubov. To uvidíme po 20. kole. Chceme vyhrávať. Dnes nevieme, kde sme, ale veríme kvalite slovenských hráčov," povedal Ďurkovič pre SME.sk.


Tagy: HC Slovan Bratislava Ivo Ďurkovič Bratislava Capitals

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
iclinic.sk

DISKUSIA