Halákov kolega zabojuje o prestížnu trofej: Ruský brankár zas môže napodobniť Brodeura

Tuukka Rask v akcii počas zápasu
Tuukka Rask v akcii počas zápasu

BOSTON - Brankári Connor Hellebuyck z Winnipegu, Tuukka Rask z Bostonu a Andrej Vasilevskij z Tampy Bay sú kandidáti na Vezinovu trofej. Cenu každoročne udeľujú najlepšiemu brankárovi NHL za výkony v základnej časti. Nomináciu zverejnila oficiálna webová stránka súťaže.

Hellebuyck odchytal v základnej časti 58 zápasov, v ktorých dosiahol 92,2-percentnú úspešnosť zásahov, priemer 2,57 inkasovaného gólu na zápas a šesťkrát vychytal čisté konto. S 31 víťazstvami bol druhý najlepší v celej súťaži.

Rask už má za sezónu 2019/2020 istú trofej Williama Jenningsa určenú dvojici brankárov, ktorí inkasovali v základnej časti najmenej gólov. Spoločne so skúseným Fínom sa o trofej zaslúžil Slovák Jaroslav Halák. Rask mal v základnej časti 92,9-percentnú úspešnosť zásahov (druhý v poradí) a s priemerom 2,12 inkasovaného gólu na zápas dominoval v celej súťaži. V 41 zápasoch vychytal 26 víťazstiev a päť čistých kont. Vezinovu trofej získal už v roku 2014.

Vasilevskij sa o prestížnu cenu uchádza tretíkrát v rade. Získal ju v roku 2019 a môže sa stať prvým brankárom po Martinovi Brodeurovi (2007 a 2008), ktorý obháji prvenstvo. V ročníku 2019/2020 odchytal 52 stretnutí, v ktorých dosiahol 91,7-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,56 inkasovaného gólu na zápas. S 35 víťazstvami bol najúspešnejší v celej súťaži, trikrát si udržal čisté konto.


Tagy: Boston Bruins Winnipeg Jets Tuukka Rask Tampa Bay Lightning Connor Hellebuyck Andrej Vasilevskij

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/John Minchillo, Twitter NHL

DISKUSIA