Liptáci vyriešili brankársku dvojicu: Príchody zo Zvolena a z tretej švédskej ligy

Brankár Juraj Hollý v akcii počas zápasu
Brankár Juraj Hollý v akcii počas zápasu

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Tipsportligový klub MHK 32 Liptovský Mikuláš vyriešil brankársku otázku pre nasledujúcu sezónu. Zmluvy podpísali Juraj Hollý a Boris Bábik, ktorí by sa mali popasovať o pozíciu brankárskej jednotky. Klub informoval o nových akvizíciách na oficiálnej stránke.

Pre 29-ročného Hollého ide o návrat do známeho prostredia. V Liptovskom Mikuláši už pôsobil v rokoch 2013-2015 počas účinkovania klubu v 1. lige a aj v tipsportligových sezónach 2017/2018 a 2018/2019.

Po väčšiu časť svojej kariéry bol v pozícii brankárskej dvojky a tak tomu bolo aj v predčasne ukončenom ročníku 2019/2020. V ňom si obliekal dres HKM Zvolen a pod Pustým hradom vytvoril brankársky tandem s Tomášom Tomekom. V najvyššej slovenskej súťaži už hájil aj farby Nitry a Trenčína, v rokoch 2015-2017 si vyskúšal hokej vo Fínsku.

Pre 22-ročného Borisa Bábika ide o návrat na Slovensko po sezóne strávenej vo Švédsku. Odchytal v nej 15 zápasov za tím IFK Österaker, ktorý pôsobí v tretej najvyššej švédskej súťaži. Predtým získaval skúsenosti s mužským hokejom najmä v nižších slovenských ligách, za tímy HKM Zvolen a HK Orange 20 nastúpil na sedem zápasov v najvyššej súťaži.


Tagy: Juraj Hollý MHK 32 Liptovský Mikuláš Boris Bábik

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Roman Hanc, Facebook MHK 32 Liptovský Mikuláš

DISKUSIA