Conte po remíze s AS kritizoval termínovník: Je šialený a spôsobuje nám obrovské problémy!

Antonio ConteAntonio Conte Zdroj: TASR/AP Photo/Riccardo De Luca

RÍM - Futbalistom Interu Miláno sa vzdialil sen o zisku majstrovského titulu, po remíze 2:2 v nedeľnom stretnutí 34. kola najvyššej talianskej súťaže na pôde AS Rím si však definitívne zabezpečili účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2020/2021. Zverenci Antonia Conteho si na druhej priečke udržali pred AS štrnásťbodový náskok, oba tímy hrajú ešte o dvanásť bodov. V obrane Interu absolvoval celý súboj slovenský reprezentant Milan Škriniar.

Hostia otvorili skóre v 15. minúte vďaka Stefanovi de Vrijovi. Domáci otočili vývoj gólmi na konci prvého a na začiatku druhého polčasu, ale konečnú podobu výsledku stanovil Romelu Lukaku, ktorý v 87. minúte premenil jedenástku. V tabuľke figuruje Inter na druhej pozícii o bod pred Atalantou Bergamo, no s päťbodovým mankom na vedúci Juventus Turín, ktorý má k dobru pondelňajší šláger s Laziom Rím. AS Rím zostal piaty o dva body pred SSC Neapol.

Kormidelník "nerazzurri" sa na pozápasovej tlačovej konferencii sťažoval na nabitý program mužstva v závere sezóny. "Termínovník zápasov je šialený a spôsobuje nám obrovské problémy. Stále hráme zápasy o 21.45 h a naši súperi majú v porovnaní s nami veľkú výhodu, že majú o jeden deň oddychu navyše. Nechcem vyvolávať spory alebo hľadať výhovorky, ale harmonogram si určovali samotné kluby. Možno ten náš chýbal na rokovaniach...," komentoval náročný program po koronaprestávke Conte. "Proti AS Rím to bol už tretí zápas za sebou, v ktorom sme hrali proti tímu, ktorý mal o deň alebo o deň a pol viac oddychu ako my. Je to facka do tváre pre Inter," dodal nahnevane.

Milánčania si po roku zopakujú účasť v skupinovej fáze LM. V aktuálnej sezóne obsadili v F-skupine tretie miesto za FC Barcelona a Borussiou Dortmund, no pokračujú v Európskej lige UEFA. V nej čaká na Inter osemfinálový súboj so španielskym Getafe.

Stefan de Vrij a Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Riccardo de Luca

Viac o téme: Antonio Conte Inter Miláno Milan Škriniar Seria A