VIDEO Prípravný zápas Slovana poznačili šarvátky: Rabiuovi doslova už rupli nervy!

Lyes Houri (MOL), za ním Aleksandar Čavrič (Slovan) a vpravo brankár Ádám Kovacsik (MOL)Lyes Houri (MOL), za ním Aleksandar Čavrič (Slovan) a vpravo brankár Ádám Kovacsik (MOL) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava remizovali v utorňajšom prípravnom stretnutí s maďarským FC MOL Fehérvár 2:2. Na to, že išlo o priateľský a prípravný duel, atmosféra bola poriadne vybičovaná. Počas celého zápasu musel hlavný arbiter riešiť niekoľko sporov medzi hráčmi.

Zápas na Tehelnom Poli bol poriadne fyzicky náročný, nielen pre veľké horúčavy, ale aj tvrdý futbal. Hlavný rozhodca musel riešiť niekoľko šarvátiek. Tie najväčšie sa stali v 30. minúte a v 90. minúte. V prvom polčase po tvrdom zákroku De Kampsa na hráča Fehérváru vznikla prvá väčšia mela. Do strkanice sa zapojili viacerí hráči, vrátane brankára Michala Šullu.

Najväčší konflikt však prišiel v závere zápasu, keď faulovanému Rabiuovi rupli nervy a napadol protihráča. Na ihrisku sa strhla poriadna mela a situáciu museli ukludňovať členovia realizačných tímov.

Zápas nakoniec skončil nerozhodne 2:2. Na Tehelnom poli sa za domácich strelecky presadili v prvom polčase Vernon De Marco a Žan Medved. "Kvalitný prípravný zápas, v ktorom boli emócie. Som rád, že aj v prípravnom zápase chlapci išli do emócií," povedal po zápase tréner Ján Kozák ml.

O poriadne tvrdom a vybičovanom zápase hovorili aj samotní hráči slovenského majstra. "Na to, aké bolo počasie si myslím, že bolo dobré tempo. Bolo to fyzicky náročné, pretože to bol tvrdý futbal," zhodnotil duel obranca Jurij Medveděv.

Najbližší prípravný zápas odohrajú zverenci Jána Kozáka ml. v stredu o 17.30 h proti 1. FC Slovácko.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC MOL Fehérvár
  • Zdroj: športky