VIDEO Hokejová genialita, ktorá nemá páru: McDavid ťahá Edmonton ako lokomotíva

Connor McDavid útočí na bránu Coreyho CrawfordaConnor McDavid útočí na bránu Coreyho Crawforda Zdroj: SITA/AP/Codie McLachlan

EDMONTON - Edmonton zvíťazil v predkole play-off Západnej konferencie nad Chicagom 6:3 aj vďaka hetriku svojho kapitána Connora McDavida a vyrovnal stav série na 1:1. Po dvoch dueloch po reštarte sezóny má na konte neskutočných šesť bodov (4+2) a znovu preukazuje svoju genialitu. Vďaka svojej povestnej rýchlosti a presnosti je postrachom súperovej obrany. Ďalší dôkaz, že ide o najlepšieho hokejistu svojej doby.

McDavid otvoril skóre už v 19. sekunde, o štyri minúty neskôr po fantastickom individuálnom výkone zvýšil na 2:0 a hetrik zavŕšil presilovkovým gólom na 4:3 v závere druhej tretiny. Bol to jeho prvý hetrik v play off. Hoci sa pre pandémiu hralo bez divákov, na ľade pristálo zopár šiltoviek, ktoré tam hodila pracovníčka arény v Edmontone. "Hrali sme jednoducho a tvrdo sme pracovali. Znie to ako klišé, ale presne toto nám chýbalo v prvom zápase," povedal McDavid podľa tsn.ca.

"Myslím, že sme hrali dobre, aj keď sme prehrali. Dostali sme sa z 0:2 do vyrovnaného stavu a verili sme si, ale piaty gól nás zrazil," dodal útočník Chicaga Patrick Kane. V ofenzívne ladenej sérii padlo v dvoch zápasoch 19 gólov.

Viac o téme: Edmonton Oilers Chicago Blackhawks Connor McDavid
  • Zdroj: TASR, športky