Historické zmeny v klube z 2-tisícovej obce: Nový názov, účasť v Európe a megaposila!

Jaroslava PencováJaroslava Pencová Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRUSNO - Ženský volejbalový klub Brusno pôjde do novej sezóny pod novým názvom i zvučnou posilou. Po vlaňajšej premiérovej účasti v najvyššej súťaži, v ktorej obsadili siedme miesto, si Brusňanky trúfajú na vyššie priečky. Pomôcť by im mala k nim aj Jaroslava Pencová, päťnásobná víťazka ankety Volejbalistka roka.

Pencová sa do slovenskej ligy vracia po dlhoročnom pôsobení v zahraničí. Naposledy v nej hrala v roku 2013 za Doprastav Bratislava, s ktorým získala dva tituly majstra Slovenska. Potom si obliekala dresy nemeckých Drážďan, azerbajdžanského Baku, poľského Bielsko-Biala a zahrala si aj prestížnu súťaž v Taliansku v drese Legnana. Uplynulé dva roky hrala za Grot Budowlani Lodž v Poľsku.

"Keď som skončila v Poľsku, chcela som sa vrátiť na Slovensko. Chcela som hrať doma. Ozvalo sa viac klubov, medzi nimi aj Brusno. Stretli sme sa a zaujala ma ich ponuka. Chcela som mať profesionálnu zmluvu a klub mi vyšiel v ústrety. Pre mňa bolo zaujímavé to, aby sa aj mojím príchodom do Brusna rozšírila slovenská špička, aby to bolo o viacerých kluboch," uviedla slovenská reprezentantka.

Klub z Brusna vkročí do ročníka 2020/2021 s marketingovým názvom VK Pirane. Okrem domácej súťaže bude slovenský volejbal reprezentovať aj v európskom pohári Challenge Cup. Prezident klubu Alexander Šabo vníma túto udalosť ako historickú a to nielen pre región, ale aj pre celú slovenskú volejbalovú verejnosť. Zdôraznil, že je to zároveň jedinečná príležitosť na zviditeľnenie partnerov klubu: "Začali sme ako mladý klub pred 12 rokmi. A tento rok ideme do Európy. Vnímame to ako veľkú vec. Rovnako aj to, že si taká osobnosť slovenského volejbalu ako je Jarka Pencová vybrala práve náš klub. Verím, že bude motivovať aj deti."

Okrem Pencovej zlanárili Pirane do klubu aj legionárku z Mexika, 170 cm vysokú nahrávačku Sashiko Sanayovú. Členka mexickej reprezentácie odohrala uplynulú sezónu v tíme Castelo da Maia v portugalskej superlige. Dres Brusňaniek by si mali obliecť aj blokárka a smečiarka z Brazílie, ich príchod však komplikuje zlá situácia s pandémiou koronavírusu v Južnej Amerike. "Od Sanayovej máme veľké očakávania, hrala na MS v Japonsku, ale uvidíme, keď príde," uviedol tréner Lukáš Šmída.

Šmída tiež načrtol ambície a ciele klubu: "Možno je ešte ťažké hovoriť o ambíciách, nemáme pokope ešte všetky hráčky a nepoznáme ako sa posilnila konkurencia. Ale chceme útočiť na medailu a v lige aj v Slovenskom pohári. V Európe to bude záležať od toho, akých budeme mať súperov. Ale káder skladáme tak, aby sme dosiahli čo najlepšie úspechy. Veríme, že koronavírus nám neskomplikuje príchod legionáriek."

Brusno bude svoje zápasy hrať v zrekonštruovanej športovej hale v desať kilometrov vzdialenej Slovenskej Ľupči. "Palubovka v Brusne nespĺňa kritériá pre extraligovú súťaž. V Ľupči budeme hrať aj ligu aj európsky pohár," dodal Šabo.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Jaroslava Pencová VK Pirane Brusno Alexander Šabo Lukáš Šmída
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Jakub Kotian; VIDEO: TASR - Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články