MS V HOKEJI 2024 Ostré slová Cehlárika: Prehrali sme si to v hlavách, Slafkovský hovorí nie

Zľava: Philipp Grubauer z Nemecka, Juraj Slafkovský zo Slovenska a Kai Wissmann z NemeckaZľava: Philipp Grubauer z Nemecka, Juraj Slafkovský zo Slovenska a Kai Wissmann z Nemecka Zdroj: SITA/Martin Medňanský

OSTRAVA - Začiatok turnaja, aký sme si rozhodne nepredstavovali. Slováci neuspeli proti Nemecku ani dnes a predĺžili dlhočiznú sériu bez víťazstva proti tomuto tímu.

Vyrovnaná hra sa lámala na konci druhej tretiny a na začiatku tretej. Za stavu 0:2 sme sa dokázali vrátiť do zápasu, ale potom prišli dva okamžité tresty súpera, na ktoré sme už nedokázali reagovať. Sklamanie bolo cítiť zo všetkých hráčov nášho výberu.

Po stretnutí s v mixzóne kajal aj jeden z lídrov našej ofenzívy Peter Cehlárik. "Nemci nás dostávali pod tlak pri rozohrávke. Mali sme problém prechádzať cez modrú čiaru, mali veľa protiútokov. Hrali sme veľa v oslabení, čo nás stalo množstvo síl," snažil sa prísť na chyby, z ktorých Slováci inkasovali až šesť gólov.

"Dvakrát sme sa dokázali vrátiť do zápasu, hneď na to sme ale dostali gól. Je to o tom, aby sme boli pripravení na ďalšie striedanie, musíme byť prítomní v tom momente," pokračoval zjavne skormútený Cehlárik.

Peter Cehlárik (v modrom) Galéria fotiek (32) Peter Cehlárik pred bránkou Nemecka na MS v hokeji 2024 Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Čo treba zmeniť do ďalšieho zápasu? "Všetko. Podľa mňa je to v hlavách… Je tu naozaj veľa ľudí, skvelých fanúšikov a my chceme vyhrávať zápasy pre tých ľudí. Mám pocit, že musíme byť viac pokojní, menej stresovať.

Nemôžeme myslieť hneď na to, že ideme dať gól. Predtým musíme rozohrať, dostať sa do pásma a musíme mať “drive” do bránky. Musíme hrať situáciu po situácii a dostávať sa do šancí. Boli tam veľmi dobré striedania, ale boli tam aj horšie, kde sme stratili koncentráciu smerom dozadu a Nemci to využili," priznala slovenská 34-ka.

Nebolo to v hlavách, hrali sme zle

V prvom útoku si zahral spoločne s Marekom Hrivíkom a Jurajom Slafkovským. Obnovený útok z konca bronzovej olympiády bol jeden z mála svetlých momentov v zápase. Vedeli kombinovať, nachádzali sa a vytvorili si viacero dobrých príležitostí. Nakoniec dokázali pre naše mužstvo vydolovať až päť bodov.

FutbalTour Cestujte za športom s FutbalTour Zdroj: FutbalTour

Ťahúňom bol najmä posledný menovaný. Slafkovský po zápase len ťažko hľadal tie správne slová.

"Neviem. Musíme hrať našu hru a všetci robiť to isté. Nemôžeme hrať prvé dve tretiny tak, ako sme hrali dnes. Dobré bolo to, že sme sa vrátili z 0:2 na 2:2. Ale okamžite sme inkasovali, takže to bolo asi aj jedno. Fakt neviem, možno tretia tretina bola lepšia z našej strany, ale musíme hrať 60 minút," uviedol 20-ročný krídelník.

Pri otázke, či si to Slováci prehrali v hlavách, povedal rázne nie. "Nebolo to v hlavách, ja si myslím, že sme prvé dve tretiny hrali zle," odsekol pri odchode do kabíny forvard Montrealu.