VIDEO Čierna beštia v UFC predviedla veľkú šou: Najprv KO a prepísanie histórie, potom faux pas

Derrick LewisDerrick Lewis Zdroj: profimedia.sk

LAS VEGAS - Hlavnou hviezdou galavečera UFC Fight Night: Lewis vs. Oleinik nemohol byť nikto iný ako americký bojovník Derrick Lewis. Ten v hlavnom zápase večera v súboji ťažkých váh proti Oleinikovi predviedol ďalší nekompromisný knokaut, ktorým prepísal históriu, ale to nebolo všetko.

Najočakávanejší súboj galavečera za zatvorenými dverami centra Apex priniesol strhujúci súboj ťažkých váh, v ktorom nebola núdza o zaujímavé momenty. Favorizovaný Lewis sa od úvodu bez rešpektu pustil do súpera, ktorý ale využil zápasnícke skúsenosti a aj napriek váhovému hendikepu ustál obrovský úvodný tlak amerického súpera. Lewisa sa následne v druhej polovici prvého kola pokúsil uškrtiť, ale "Čierna beštia" snahy súpera dokázala odraziť.

V druhom dejstve už prišli očakávané momenty 34-ročného Američana. Lewis po naskočenom kolene pokračoval sériou tvrdých úderov, ktoré ukrajinským súperom poriadne otriasli. Neľútostná "Čierna beštia" sa vrhla na súpera a tvrdé snaženie Lewisa zastavil až rozhodca. Po drvivom KO sa okrem samotného triumfu mohol Lewis radovať aj z historického zápisu, pretože jedenástym ukončením pred časovým limitom sa dostal na historicky prvú priečku v rebríčku ťažkých váh. 

Aktuálne štvrtý muž rebríčka sa po KO a treťom triumfe v rade výrazne priblížil k druhej šanci na titul. Lewis sa ale mierne pozabudol v následnom pozápasovom rozhovore. Americký víťaz si totiž neuvedomil, že už je v priamom prenose a dopustil sa faux pas, keď si diváci mohli vypočuť jeho aktuálnu potrebu: "Musím sa vy*rať," zahlásil. Komentátor Paul Felder zachoval duchaprítomnosť a "Čiernej beštii" naznačil, kde sa toalety nachádzajú. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Lewis pochopiteľne túži byť absolútnou jednotkou, ale momentálne má v pláne najprv zapracovať na vyladení formy. Zhruba 120-kilový bojovník chce zhodiť nejaké tie kilá navyše a až potom si zmerať sily s ďalšími súpermi. "Neprijmeme zápas, kým trochu neschudnem, aspoň 6-10 kg," povedal v pozápasovom rozhovore a ako predpokladaný termín návratu označil december. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Viac o téme: MMA UFC Derrick Lewis Alexei Oleinik
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: BT Sport, UFC
  • Zdroj: športky

Súvisiace články