VIDEO Gólový uragán na Žitnom ostrove: Futbalisti DAC si zo Serede spravili trhací kalendár!

Gólová radosť DAC, zľava Sidney Friede, Zsolt Kalmár, strelec gólu Eric Ramirez a Cesar BlackmanGólová radosť DAC, zľava Sidney Friede, Zsolt Kalmár, strelec gólu Eric Ramirez a Cesar Blackman Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda deklasovali v nedeľňajšom dueli 1. kola nového ročníka Fortuna ligy ŠKF iClinic Sereď 6:0. Dva presné zásahy si pripísal Andrija Balič.

Domáci vstúpili do zápasu impozantne a za trinásť minút tromi gólmi prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Prvá šanca prišla po centri Blackmana, Kalmár poslal hlavičkou loptu nad. Už v 8. minúte sa však skóre už menilo, keď po asistencii Kalmára hlavou poslal DAC do vedenia Ramirez. O štyri minúty neskôr to bolo o dva góly - lopta sa dostala k Baličovi, ten si ju najprv pravačkou prebral a ľavačkou zakončil. Hneď po rozohrávke domáci získali loptu, Davis poslal dlhý center do pokutového územia a pri vybiehajúcom brankárovi dal Divkovič na 3:0. Domáci naďalej dominovali a až v 24. minúte pohrozila Sereď, keď najprv Mészárosovu strelu musel brankár kryť a následne hlavičku Jaroviča Kružliak odvrátil z bránkovej čiary. V 35. minúte bol blízko ku gólu Iván, po prihrávke od Tatranského poslal loptu nad. Päť minút pred prestávkou sa Dunajská Streda dostala do prečíslenia, v pokutovom území Divkovič prenechal loptu Kalmárovi, ale jeho strelu Morong zblokoval. V závere polčasu ešte Divkovič strelou vyskúšal pozornosť Kanuriča, no brankár bol na mieste.

Eric Ramirez a vľavo Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Sereď začala druhý polčas s trojitým striedaním a DAC so šancou. V 47. minúte zahrával Kalmár priamy kop z ľavej strany, loptu však Kanurič bezpečne chytil. Azda najväčšiu šancu mali hostia na skórovanie v 51. minúte, keď sa na bránku rútil Iván, no nedokázal skórovať. V 60. minúte DAC pridal štvrtý gól, peknú kombinačnú akciu zakončil Davis. O tri minúty pridal ďalší gól do siete Serede po Ramirezovej prihrávke osamotený Kalmár– 5:0. V 73. minúte mohli znížiť hostia, odrazená lopta sa dostala k Duranskimu, jeho strelu však Jedlička bravúrne chytil. V 88. minúte Sharani obišiel troch hráčov Serede, ale zoči-voči brankárovi neuspel. V nadstavenom čase po prihrávke Blackmana z ľavej strany Balič spečatil na 6:0.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠKF Sereď 6:0 (3:0)
Góly: 12. a 90.+1 Balič, 8. Ramirez, 13. Divkovič, 60. Davis, 63. Kalmár. Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Vitko, ŽK: Michalík, 5450 divákov

DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Müller, Davis (69. Mendez) – Friede (69. Fábry), Schäfer, Kalmár (86. Bednár), Balič – Divkovič (69. Andzouana), Ramirez (80. Sharani)

Sereď: Kanurič – Morong, Djiby Ba, Hučko, Slaninka (46. Pankaričan) – Duranski (81. Potoma), Tatranský (46. Šumský) – Mészáros (46. Michalík), Špehar, Iván – Jarovič (66. Jureškin)

Bernd Storck, tréner DAC: "Gratulujem môjmu mužstvu. Vedeli sme, že hostia dobre bránia, dnes bolo dôležité rýchlo skórovať. Zámer bol dať čím skôr gól. Keď sa nám podarilo streliť druhý, to už bol klúčový moment. Dnes je to pre nás fantastický úvod, ale nič viac. Máme pred sebou náročné obdobie. Od zajtra sa zameriavame na ďalšie zápasy. Víťazstvo dodá mužstvu sebavedomie."

Peter Lérant, tréner Serede: "Chceli sme zachytiť úvod zápasu, ale to sa nepodaroilo. Dnes sa ukázala sila DAC-u, ktorá je v rýchlosti a v sile. Po úvodných góloch sa naše mužstvo rozpadlo. Snažili sme urobiť zmeny v prestávke, zmeniť štýl hry. Prvých dvadsať minút druhého polčasu sa to aj darilo, ale potom sme dostali ďalšie tri góly. Sme realisti, podmienky DAC-u sú inde, takisto aj káder je kvalitnejší. Body musíme zbierať inde. Chceli sme prekvapiť, ale nestalo sa. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas."

Viac o téme: FC DAC 1904 Dunajská Streda ŠKF iClinic Sereď