Jedna z najväčších potúp v dejinách: Budúci týždeň začínajú v Barcelone veľké zmeny!

Sklamaný Lionel MessiSklamaný Lionel Messi Zdroj: Profimedia

LISABON - Španielsky futbalový klub FC Barcelona utŕžil v piatok jednu z najväčších a najpotupnejších prehier v klubových dejinách. Vo štvrťfinále Ligy majstrov 2019/2020 dostal v Lisabone od Bayernu Mníchov štyri góly v oboch polčasoch a jeho senzačný kolaps zmiernili iba vlastný gól Davida Alabu a zásah Luisa Suáreza.

Nemecký majster po triumfe 8:2 "vykopol" Kataláncov z pohárovej Európy nevídaným a nemilosrdným spôsobom a "Barcu" po tomto debakli iste čakajú viaceré zmeny, očakávaný odchod trénera Quiqueho Setiéna by mal byť len ich začiatkom.

Mužstvo okolo kapitána Lionela Messiho pôsobilo úplne odovzdane, robilo chyby v rozohrávke a tím s vekovým priemerom takmer 30 rokov nemal proti strojovo hrajúcemu súperovi žiadnu nádej. Bavori boli rýchlejší, presnejší, efektívnejší a súpera úplne zosmiešnili. Potvrdili tak post najväčšieho favorita LM a v semifinále sa 19. augusta stretnú s úspešnejším zo záverečnej štvrťfinálovej dvojice Manchester City - Olympique Lyon.

Tréner Setién nedal v pozápasovom hodnotení, resp. pri otázkach novinárov žiadnu indíciu, že odíde. "Ešte je priskoro rozmýšľať, či budem pokračovať alebo nie. A nezávisí to iba odo mňa. Musíme to dobre zvážiť, aj vzhľadom na tento bolestivý výsledok. Ale uvedomujem si, čo sa stáva po takýchto prehrách. Myslím si, že to, čo sa dnes stalo, treba dobre zanalyzovať aj v trochu širšej perspektíve. Dôveryhodnosť trénera po takomto výsledku utrpela, to je normálne, ale to ma teraz momentálne netrápi," citovala ho agentúra AFP.

Prezident Kataláncov Josep Maria Bartomeu prisľúbil prijať rozhodnutia v nadchádzajúcich dňoch: "Teraz je čas ospravedlniť sa členom klubu a fanúšikom Barcelony, pretože to bol pre nich hrozný deň. Sme ranení a cítime bolesť. Ale prijímať rozhodnutia začneme až od budúceho týždňa," uviedol Bartomeu pre Movistar Plus.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13
Viac o téme: Lionel Messi Bayern Mníchov FC Barcelona Quique Setién
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články