McLaren, Ferrari a Williams zostávajú: Formula 1 urobila ďalší dôležitý krok k silnej budúcnosti

Jazdci McLarenu s novým monopostom MP4-29. Zľava Kevin Magnussen, Jenson Button a testovací jazdec Stoffel Vandoorne.Jazdci McLarenu s novým monopostom MP4-29. Zľava Kevin Magnussen, Jenson Button a testovací jazdec Stoffel Vandoorne. Zdroj: SITA

BERLÍN - Tímy McLaren, Ferrari a Williams budú pôsobiť v seriáli MS F1 minimálne do roku 2025. Vedenie týchto troch stajní totiž podpísalo novú dohodu Concorde, upravujúcu komerčné záležitostí medzi tímami efjednotky, Medzinárodnou automobilovou federáciou (FIA) a manažmentom F1.

"Formula 1 urobila ďalší dôležitý krok k tomu, aby si udržala svoje postavenie v motoristickom športe a aby si zabezpečila silnú budúcnosť. Nová dohoda sa zrodila v tom najvhodnejšom čase, privítajú ju tímy, ich majitelia a predovšetkým fanúšikovia," citovala agentúra DPA slová šéfa McLarenu Zaka Browna.

Novú dohodu prijali s nadšením aj vo Ferrari. "Dohoda je zárukou stability a rozvoja športu. Som presvedčený o tom, že vďaka nej bude efjednotka ešte atraktívnejšia pre divákov a dramatickejšia," uviedol výkonný šéf stajne z Maranella Louis Camilleri.

Viac o téme: Williams Ferrari McLaren
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články