VIDEO Milwaukee aj Los Angeles Lakers vyrovnali stav série, Miami zdolalo Indianu

Anthony Davis z Los Angeles Lakers a Wenyen Gabriel (35) z Portlandu Trail BlazersAnthony Davis z Los Angeles Lakers a Wenyen Gabriel (35) z Portlandu Trail Blazers Zdroj: TASR/Kim Klement/Pool Photo via AP

ORLANDO - Basketbalisti Los Angeles Lakers zdolali Portland 111:88 a vyrovnali štvrťfinálovú sériu play off NBA na 1:1. Ťahúňom víťazného tímu bol Anthony Davis, ktorý zaznamenal 31 bodov a 11 doskokov. Zlý večer Portlandu podčiarklo zranenie jeho najlepšieho strelca Damiana Lillarda, ktorý si poranil prst a odstúpil v tretej štvrtine.

Lakers viedli už po tretej dvanásťminútovke o 30 bodov. "Toto bolo pre nás evidentne veľmi dôležité víťazstvo. Pred súperom máme mimoriadny rešpekt. Takto plánujeme bojovať v každom ďalšom stretnutí," povedal podľa agentúry AP tréner Lakers Frank Vogel.

Druhýkrát sa nenechal prekvapiť ani najlepší tím východu po základnej časti Milwaukee a po víťazstve 111:96 vyrovnal sériu s Orlandom. Nasadená päťka Miami vedie nad štvorkou Indianou už 2:0 na zápasy, v druhom meraní síl uspelo 109:100.

Najlepším strelcom duelu bol netradične Duncan Robinson, ktorý premenil sedem trojkových pokusov a nazbieral 24 bodov. Hlavne vďaka nemu si Heat vylepšili klubový rekord v počte úspešných striel spoza oblúka v play off, trafili ich 18 s výbornou úspešnosťou 51,4 percenta. "Povedal som mu, nezáleží na tom, koľkokrát minieš. Chcem, aby si strieľal vždy, keď budeš voľný. Dnes neváhal, presne takéhoto ho potrebujeme," vyzdvihol spoluhráča rozohrávač Goran Dragič, autor 20 bodov.

Houston si opäť dokázal poradiť s absenciou prvého rozohrávača Russella Westbrooka a po výhre 111:98 vedie nad Oklahomou City 2:0 v sérii. Najviac bodov za Rockets dal James Harden - 21, no vyznamenala sa predovšetkým lavička tímu. Zápas rozhodla šnúrou 17:0 v úvode štvrtej štvrtiny, keď bol Harden na lavičke.