VIDEO Djokoviča mal opäť na lopate, ale namiesto radosti z postupu zúril: Išlo o päť minút!

Roberto Bautista-AgutRoberto Bautista-Agut Zdroj: SITA/AP - Frank Franklin II

NEW YORK - Španielsky tenista Roberto Bautista-Agut sa po porážke v dobre rozohranom semifinále turnaja v New Yorku sa Srbom Novakom Djokovičom hneval na rozhodcov, ktorí v závere druhého setu nechali zatiahnuť strechu nad kurtom Louisa Armstronga kvôli hrozbe dažďa.

Dvanásty hráč rebríčka ATP v tej chvíli viedol nad svetovou jednotkou 6:4 a 5:4, ale nakoniec zápas prehral 0:7 v tajbrejku tretieho setu.

"Všetci vedia, že ešte mohli chvíľu počkať, nie? Bolo to nešťastné rozhodnutie," povedal novinárom Bautista, ktorý siahal po tretej výhre nad Djokovičom za sebou. "Nie je to prvýkrát, čo mám iný pohľad než Lars Graff (supervízor ATP). Myslím, že to nebolo dobré, bolo to úplne zlé."

Tridsaťdvaročný Španiel sa sťažoval, že ho pauza vyviedla z rytmu a navyše potom mal pri prvom podaní pod strechou problém s nadhodom loptičky. "So zatiahnutím strechy sa dalo ešte chvíľu počkať, než skončí set. Išlo o päť minút," povedal Bautista.

Roberto Bautista-Agut Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP - Frank Franklin II

"Bol to divný zápas, ak mám byť úprimný, ani neviem, ako som vyhral. Súper bol lepší. Necítil som sa dobre fyzicky a ani hra mi nešla podľa predstáv. Napokon som to však nejako ustál," povedal Djokovič podľa webu ATP.

Djokovič následne otočil aj nepriaznivo sa vyvíjajúce finále s kanadským bombardérom Raoničom, keď prvý set prehral 1:6, ale ďalšie dva vyhral 6:3 a 6:4 a aj napriek neustálym ťažkostiam s krkom tak vybojoval už svoj 35. titul z turnajov Masters. Tým zároveň vyrovnal doterajší rekordný zápis Rafaela Nadala a tiež si udržal stopercentnú bilanciu v aktuálnej sezóne, keď má na konte už neuveriteľných 23 triumfov v rade.

Novak Djokovič s víťaznou Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP - Frank Franklin II

Viac o téme: Novak Djokovič Roberto Bautista-Agut
  • Zdroj: ČTK, TASR, športky