VIDEO V play-off NHL zranil vlastného kapitána: Zvreskol od bolesti, porezala ho čepeľ korčule

Gabriel Landeskog a Cale MakarGabriel Landeskog a Cale Makar Zdroj: SITA/AP/Jason Franson

EDMONTON - Nepríjemné poranenie utrpel v nočnom súboji play-off NHL kapitán Colorada Avalanche Gabriel Landeskog. Korčuľou ho porezal jeho vlastný spoluhráč, hviezdny obranca, Cale Makar. Útočník najsilnejšej formácie 'Avs' sa ešte snažil vrátil v dôležitom šiestom zápase s Dallasom späť do akcie, ale na ľade absolvoval iba jedno krátke striedanie v tretej tretine.

Nepríjemná situácia sa stala v druhom dejstve súboja Dallasu s Coloradom. Makarovi vyletela po páde na ľad korčuľa do vzduchu. Jej čepeľ zasiahla kapitána Landeskoga presne do chráničmi nechráneného miesta nad kolenom. Okamžite po zaťažení pravej nohy skríkol od bolesti a porúčal sa čo najskôr na striedačku, z ktorej odskackal do šatne.

"Nie som si istý, ako sa to stalo. Samozrejme ide pre nás o veľkú stratu. Na záver sme ho videli znovu na ľade, takže dúfam, že sa mu podarí vrátiť sa v 100-percentnom stave, ak v ňom už nie je," okomentoval nešťastnú situáciu na tlačovej konferencii Cale Makar.

Keďže Colorado zdolalo Dallas 4:1, vynútilo si rozhodujúci siedmy zápas série. Ešte však nie je isté, či sa ho zúčastní aj zranený Landeskog. 

Viac o téme: Colorado Avalanche Gabriel Landeskog Cale Makar
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jason Franson; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články