Frustrovaní slovanisti po vypadnutí z Európskej ligy: Na toto sme boli pripravení!

Darko Milanič v kabíne Slovana
Darko Milanič v kabíne Slovana

KUOPIO - Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do 3. predkola Európskej ligy 2020/2021. Vo štvrtkovom zápase 2. predkola prekvapivo prehrali vo Fínsku s tímom Kups Kuopio. Domáci rozhodli o postupe v 11 m rozstrele, v ktorom triumfovali 4:3.

V zápase po 90 minútach gól nepadol, Slovan mal blízko k triumfu, keď sa v 111. minúte predĺženia útočník Žan Medved presadil po zakončení hlavou. V 120. minúte však vyrovnal Udoh. V rozstrele najskôr zlyhal domáci Ilmari Niskanen, vzápätí však nepremenili svoje pokusy Rafael Ratao a Nono.

 

„Sme veľmi sklamaní. Je frustrujúce, keď sme ešte dve minúty pred koncom držali priaznivý výsledok, no nakoniec sme nepostúpili ďalej. Očakávali sme takto náročný zápas, či už kvôli podmienkam alebo spôsobu hry, akým sa Kuopio prezentovalo. Náš súper vysoko napádal, zbieral odrazené lopty a snažil sa hroziť z dlhých lôpt, čo sme však zvládali. Na toto sme boli pripravení. Príliš často sme sa však uchyľovali k dlhým loptám, nevytvorili sme si dostatok postupných akcií. Mali sme šance, no vo finálnej fáze nám často chýbal pokoj, tá posledná prihrávka či dotyk, prípadne lepšie riešenie," zhodnotil pre klubový web priebeh dramatického pohárového stretnutia slovinský tréner belasých Darko Milanič, pre ktorého to bol pohárový debut na lavičke Slovana.

"Musíme pokračovať, toto je veľmi frustrujúce, no sezóna sa nekončí a stále máme pred sebou cieľ v podobe obhajoby titulu. Jediné, čo nám teraz zostáva, je ďalej tvrdo trénovať a zlepšovať sa,“ uzavrel Milanič, ktorého zverencov už o tri dni čaká ligový šláger na ihrisku MŠK Žilina. 

"Len ťažko sa hľadajú slová. Je ťažké a frustrujúce vypadnúť takýmto spôsobom. Podmienky boli náročné na futbal, najmä vietor veľmi komplikoval hru. Odmietam to však brať ako nejakú výhovorku. Pre oba tímy boli podmienky rovnaké. Všetci sa musíme zamyslieť a rozmýšľať nad tým, čo bolo zlé. Sme smutní a sklamaní, no musíme sa z toho čo najskôr pozbierať, hovoril sklamaný autor gólu Žan Medved.

"Je to frustrujúce. Zvlášť, keď sme v 120-minútovom zápase ešte v závere držali postupový výsledok, no inkasovali sme možno z poslednej akcie Kuopia. Nehrali sme to, čo sme chceli, čiže vychádzať z dobrej rozohrávky zozadu a postupne prechádzať dopredu. Podmienky nepriali futbalu, no boli rovnaké pre oba tímy, čiže na tie sa nemôžeme vyhovárať. Nevyšlo nám to, a sme veľmi sklamaní," uzavrel stredopoliar Joeri de Kamps.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Darko Milanič KuPS Kuopio

Zdroj:
TASR, škslovan
Foto:
skslovan.com; Video: YouTube/Ruutu

DISKUSIA